Zmení sa jeden z najobľúbenejších spôsobov platby? Kuriéri či Slovenská pošta sú novým výzvam otvorení

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Jeden z najobľúbenejších spôsobov platby sa môže čoskoro zmeniť. Aspoň to tvrdia odborníci, keďže ekonomická situácia bude skôr nahrávať iným platobným možnostiam. Kuriéri či Slovenská pošta sú novým výzvam otvorení.

Mnohí Slováci nedajú na dobierku dopustiť. Za službu si radšej priplatia, ale s istotou, že peniaze pustia z ruky alebo z účtu, až keď majú tovar priamo pred očami. V Česku sa však začína nahlas hovoriť, že by tento spôsob platby mohol prejsť veľkou zmenou.

„Dobierka prestane byť postupne podporovaná pri malých zásielkach a bude pretrvávať hlavne u tých, ktorých cena sa pohybuje rádovo vyššie. Pravdepodobne zdražie, pokojne aj na dvojnásobok,“ uviedol pre český portál idnes.cz Richard Kotrlík z platobnej služby Skip Pay.

Ide o službu, kedy zákazník za tovar zaplatí až vtedy, keď si ho doma vyskúša. A podľa Kotrlíka by sa týmto smerom mohla uberať aj dobierka.

Prečítajte si tiež:

​Kuriéri nechcú dobierku okresať, ale vylepšiť

Na Slovensku to so zmenami nevyzerá až tak horúco. Jedna z najväčších kuriérskych spoločností na Slovensku totiž tvrdí, že ide o veľmi obľúbený spôsob platby.

„Dobierka je na Slovensku stále veľmi obľúbeným a využívaným spôsobom platby za tovar objednaný cez internet,“ uviedla pre TVNOVINY.sk Andrea Bačíková, PR manažérka DPD Slovensko.

A z tohto dôvodu sa ju skôr snažia vylepšiť.  

„V DPD nepripravujeme žiadne obmedzenia vo využití tejto služby, skôr ju budeme rozširovať o ďalšie možnosti, ako napríklad možnosť úhrady dobierkovej sumy cez platobnú bránu,“ dodala Bačíková.

Prečítajte si tiež:

​Aj Slovenská pošta s dobierkou naďalej ráta

O obrovskom záujme hovorí aj Slovenská pošta. Toto tvrdenie podporila štatistikou, podľa ktorej až polovica všetkých balíkových zásielok je v súčasnosti dodávaných na dobierku.

„Z uvedeného dôvodu Slovenská pošta v najbližšom období neplánuje výraznejšie zmeny v poskytovaní služby Dobierka,“ ozrejmila Jana Lukáčová, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Zároveň doplnila, že neustále sledujú nové trendy v oblasti platobných metód a v prípade, ak by sa začalo meniť správanie zákazníkov, tak by vedeli flexibilne reagovať.

Oslovili sme aj ďalšiu významnú kuriérsku spoločnosť na Slovensku, GLS, tá však na naše otázky neodpovedala.

Vyskúšali sme si deň s kuriérom. Nakrúcal René Medzihradský. 

 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.