Známa sieť obchodov s okuliarmi vyhlásila bankrot. Dotkne sa to aj slovenských pobočiek?

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Známa sieť obchodov s okuliarmi vyhlásila bankrot. Udialo sa tak po viac ako 30 rokoch. Krach oficiálne oznámila len česká vetva, tá slovenská je v extrémnej strate. Spoločnosť má dve desiatky prevádzok po celom Slovensku.

Eiffel Optic skrachovala. S touto informáciou prišiel český portál seznamzpravy.cz. Insolvenčný návrh na seba podala samotná firma. Podľa neho spoločnosť nemá ani na januárové výplaty. Jej dlhy sa vyšplhali až na 3,6 milióna eur.

Firma, ktorá je na trhu od roku 1991, za hlavné dôvody krachu uviedla koronakrízu.

Prečítajte si tiež:

​Za dva roky sa prepadlo do obrovskej straty

Majiteľ Eyüp Pekergin vlastní aj slovenskú pobočku s 21 prevádzkami po celom Slovensku. Tie zväčša sídlia vo veľkých nákupných centrách. 

Vedenie českej spoločnosti na naše otázky neodpovedalo. Slovenská len stroho uviedla, že k situácii v Česku sa nebude vyjadrovať.

„Eiffel optic SK je samostatný právny subjekt a koná samostatne. K príčinám krachu Českej spoločnosti Eiffel optic nie sme oprávnení sa vyjadrovať,“ uviedla pre TVNOVINY.sk riaditeľka spoločnosti Andrea Pekerginová. Na otázku, čo bude so slovenskými pobočkami, neodpovedala.

Na predajniach sa na túto tému veľmi rozprávať nechceli. Len nakrátko uviedli, že oni nepatria pod českú spoločnosť a o krachu na Slovensku zatiaľ nič nevedia.

Podľa verejných dát z Finstat.sk to zo spoločnosťou dobre nevyzerá. Ešte v roku 2019 síce vykázala zisk viac ako 25-tisíc eur, no za dva roky sa prepadla do 335-tisícovej straty. Takisto jej klesli tržby o viac ako jeden milión eur.

Navyše Sociálna poisťovňa a Finančná správa eviduje dlhy vo výške viac ako 35-tisíc eur.

Pozrite si aj reportáž o návrhu zatvoriť obchody v nedeľu. Nakrúcal Viktor Serebryakov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.