Ceny palív sa po dvoch týždňoch opäť menili. A nevyzerá to vôbec zle

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Ceny palív opäť klesli. Pumpári po viac ako dvoch týždňoch totiž menili svoje cenníky. Nafta aj benzín síce len mierne zlacneli, ale potvrdzuje to pozitívny trend.

Ešte na konci roka s prichádzajúcim februárovým embargom sa analytici zhodli, že cena nafty porastie. Od konzervatívnych odhadov, že sa vyšplhá k hranici euro sedemdesiat, sa objavili aj čierne scenáre, že liter dieselu bude stáť až dve eurá.

Toto sa však nestalo. Nafta v novom roku padla po niekoľkonásobnom zlacnení už takmer o desať centov. Naposledy v piatok (24.2.), pričom momentálne stojí v priemere euro päťdesiatpäť.

Prečítajte si tiež:

​Analytici zlacňujúcu naftu komentujú slovami, že sa Európa veľmi dobre pripravila na ruské embargo, ktoré začalo platiť 5. februára.

„Od začiatku roka ceny ropy na svetových trhoch rástli, preto dochádzalo na čerpacích staniciach k pomalému zvyšovaniu cien palív. Nafty sa toto zdražovanie dotklo menej, pretože sa Európa pred embargom, ktoré začalo platiť 5. februára, dobre predzásobila,“ vysvetlil František Burda, analytik spoločnosti FinGO.sk.

S naftou zlacnel aj benzín, ktorý je zhruba o dva centy drahší.

Boj s infláciou sme začali vyhrávať. Vyhliadky ekonómov znejú veľmi sľubne. Nakrúcal Tomáš Velecký.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.