Pošta zatvára jednu stratovú prevádzku za druhou. Pozrite, ako sa vynašla obec pri Komárne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak chcú poštu, musia platiť. Mnohé kamenné prevádzky sú podľa pošty stratové a jednu po druhej zatvárajú. Ľudia aj samosprávy sa búria. Pošta im preto ponúkla špeciálny model spolupráce. Je možné, že ste o ňom nepočuli - hoci je tu už štyri roky, využila ho len jedna samospráva. Má to totiž háčik.

Aj v Považskej Bystrici nedávno zatvorili dve pošty. Jednu z nich aj na najväčšom sídlisku. Mesto pošte ponúklo priestory zadarmo, spísali petíciu, no ani osemtisíc podpisov nepomohlo. Primátor Karol Janas si myslí, že rozhodnuté bolo už dávno.

„V čase, keď nám ešte len oznámili, že chcú poštu zrušiť, tak ona už bola dávno zrušená. Dokonca aj regulačný úrad už v tom čase rozhodol o zrušení,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Deje sa to naprieč Slovenskom. Najcitlivejšie to ale vnímajú v obciach, kde už inú poštu nemajú. V obci Klížská Nemá pri Komárne by museli ľudia dochádzať aj desať kilometrov. Obec si preto poštu začala prevádzkovať sama a za svoje. Je to špeciálny model spolupráce, ktorý im ponúkli.

„Program Pošta Partner Plus je určený hlavne pre samosprávy, ktoré chcú poskytovať poštové služby svojim občanom. Náklad na prevádzku pošty partner plus znáša poskytovateľ. Slovenská pošta mu poskytuje odplatu 15 percent z realizovaných výnosov,“ priblížila vedúca odboru komunikácie Slovenskej pošty Jana Lukáčová.

Zatiaľ sú jediní na Slovensku, hoci takáto možnosť je tu pre samosprávy už od roku 2019. Ich konkrétne to stojí desaťtisíc ročne. Ušetria aspoň na tom, že poštu majú vo svojich priestoroch - v úrade.

Ponuku dostala aj Považská Bystrica. Hľadajú lacnejšiu možnosť, no ak to nevyjde, je možné, že do toho pôjdu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.