Trnavská automobilka chce údajne prepustiť 500 zamestnancov. Vedenie podniku to vysvetľuje inak

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hromadné prepúšťanie alebo transformácia podniku? Trnavská automobilka chystá podľa odborov k prvému aprílu prepustiť dobrovoľne alebo nedobrovoľne približne 500 zamestnancov.

Automobilka hovorí, že sa pripravuje na nový výrobný program a dočasne ruší iba víkendovú smenu. Dotknutým zamestnancom ponúkne alternatívu.

Trnavská automobilka ruší víkendovú smenu od prvého apríla na obdobie približne 1,5 roka. Odbory hovoria, že v tomto režime pracuje približne 600 zamestnancov.

Prečítajte si tiež:

​Automobilka o hromadnom prepúšťaní nehovorí, úrad práce však eviduje v tomto segmente prepúšťania niekoľko desiatok zamestnancov.

Podľa denníka Hospodárske noviny existuje interný dokument, podľa ktorého automobilka oslovila odbory so žiadosťou o prerokovanie prepúšťania ešte v januári.

Závod tvrdí že víkendových zamestnancov si chce ponechať v inom režime. 

„Je pre nás prioritou, aby čo najviac skúsených zamestnancov prešlo na trojsmenku alebo sa zaškolilo na nový projekt. V súčasnosti prebiehajú pohovory. Máme záujem o každého z nich. Všetci dostali ponuku porovnateľnej pracovnej pozície,“ znie v stanovisku automobilky.

Prečítajte si tiež:

​„Zamestnávateľovi sme ponúkli niekoľko možností, aby sa zachovala aj trojsmenná výroba a taktiež aby zostala aj víkendová smennosť. Na všetky naše návrhy sme dostali odpoveď, že nie, to sa tak nedá spraviť,“ píšu odbory.

Aj trnavský závod si zrejme uvedomuje, že ak by nechali svojich zamestnancov odísť, siahli by po nich najbližšie automobilky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Priemysel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.