FOTO: Priamy súboj superlacných obchodov. Zákazníci nevedeli, kam skôr ísť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Priamy súboj superlacných obchodov. V Bratislave v známom nákupnom centre totiž v rovnaký deň otvárali svoje predajne Action a KiK. Obchodníci zhodne tvrdia, že ide len o náhodu.

Na slovenský trh minulý týždeň vstúpil holandský nepotravinový diskontný obchod Action. Otvorenie prvej predajne v Petržalke sprevádzalo mnoho nedočkavých ľudí, ktorí rozchytali nákupné vozíky do pár minút.

„Chodila som do Rakúska a teraz som rada, že tento obchod prišiel aj na Slovensko. Pritiahli ma hlavne ceny,“ uviedla jedna z prvých zákazníčok Darina.

„Poznám tento obchod z Rakúska. Som tu hlavne pre nízke ceny,“ uviedol Pavol.

„O tomto obchode som vôbec nepočula, ale prišla som si porovnať ceny,“ pridala sa Dagmar.

Priamy súboj superlacných obchodov
Priamy súboj superlacných obchodov Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

​Priamy konkurenčný boj

Aj pri otvorení druhej prevádzky Action, ktorú si reťazec naplánoval na štvrtok (9.2.), sa očakával nával zákazníkov. Dopoludnia síce v predajni bol neustály ruch, no nedalo sa to porovnať so situáciou spred týždňa. A zrejme za to môže konkurenčný boj.

Len pár desiatok metrov ďalej totiž na novo otváral svoju predajňu ďalší obchod s lacným tovarom KiK. Ľudí sa snažil zaujať hlasnou hudbou, ktorá priťahovala pozornosť a pred vchodom do obchodu organizoval rôzne súťaže.

Navyše, maskot KiK-u chodil medzi ľuďmi a rozdával letáky. A to aj priamo pred predajňou Action. Už letmým pohľadom bolo zrejmé, že sa zákazníci medzi predajňami prelievajú. Jedni stáli s taškami Action pred KiK-om, iní zas s letákmi Kik-u vstupovali do predajne Action.

Prečítajte si tiež:

​Malo ísť len o náhodu

To, že otvorenie predajní padlo na rovnaký deň, obchodníci nepovažujú za zámer.

„Otvorenie obchodu KiK v rovnaký deň je len náhodou. Myslím si však, že takáto zhoda okolností dokazuje, že Shopping Palace Zlaté piesky zostáva relevantnou nákupnou lokalitou,“ uviedol Petr Juliš, generálny riaditeľ Action v Česku a na Slovensku.

„Otvorenie v rovnakých deň s konkurenciou určite nebolo cieľom KiK. Sťahovanie do nových priestorov v OC Zlaté piesky bolo dlhodobo plánované. Dnešok bol najskôr možný termín, kedy sme mohli novú predajňu otvoriť,“ doplnil Martin Šatný, konateľ Kik.  

​​Na Slovensko mieri aj lacný potravinový reťazec

Okrem nepotravinových lacných reťazcov na Slovensko mieri aj potravinový diskont. Už tento rok by totiž mal svoje predajne otvoriť ruský reťazec Mere. Ten má na úvod v pláne otvoriť tri až päť predajní.

„Stále platí, že chceme tento rok otvoriť obchody aj na Slovensku,“ uviedla pred pár týždňami manažérka nákupu Mere Natalia Sinkina.

Síce ešte nevedela potvrdiť konkrétny dátum, no reťazec už začína s prípravami.

„Už naberáme ľudí na naše druhé obchodné oddelenie v Ostrave, ktoré by malo zastrešovať aj Slovensko,“ potvrdila Sinkina.

Prečítajte si tiež:

​Cieľom obchodného reťazca je prilákať zákazníkov nízkymi cenami a ak chcú, kúpiť si môžu aj celé palety tovaru. Obmedzenia na zakúpené množstvá neexistujú. V jeho prevádzkach však nenájdete žiadne akcie ani zľavy.

Pre porovnanie Billa, Tesco či Lidl majú u nás momentálne otvorených po viac ako 150 predajní, Kaufland viac ako 70 prevádzok, slovenské Terno a Kraj 140 obchodov a COOP Jednota prevádzkuje viac ako 2000 supermarketov a potravín.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.