Vyzerá to ako úradná zásielka, no ide o podvod. Štát o probléme vie, zabrániť tomu roky nedokázal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podnikatelia a živnostníci už niekoľko rokov čelia podivným zásielkam s výzvami na nemalé platby za zápis do rôznych podnikateľských pseudoregistrov.

Vyzerá to ako úradná zásielka, mnohí poctivo zaplatia. Ide pritom o zavádzanie. Štát o probléme vie, za tri roky sa nepodarilo týmto praktikám zabrániť.

Lucia si založila pred pár dňami firmu, obratom jej prišla zásielka so šekom na úhradu 88 eur. Našťastie to nezaplatila.

Presne toto sa deje už minimálne tri roky zrejme každému, kto si na Slovensku založí firmu alebo živnosť. Stále je časť ľudí, ktorí šek špekulantom automaticky zaplatia.

Firiem, ktoré takto nepekne podnikajú, je viac. Menia v priebehu rokov názvy, skontaktovať sa s ich zástupcami sa nám nikdy nepodarilo.

Prečítajte si tiež:

Advokát upozorňuje, že žiaden takýto poplatok si oficiálny štátny obchodný alebo živnostenský register nikdy pýtať nebude.

O špekulantoch vedia aj orgány činné v trestnom konaní, vedú viacero stíhaní pre podvod. Prípady ale stále neuzavreli, figuruje v nich množstvo svedkov, doslova stovky.

Podľa aktuálneho stanoviska prokuratúry ide o rozsiahlu vec na dokazovanie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti