Lidl mení stratégiu. Deti už nebude lákať na nezdravé potraviny

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Tada Images

Obchodný reťazec Lidl mení reklamnú stratégiu. Nechce už viac lákať deti na nezdravé výrobky. Do konca roka 2025 plánuje odstrániť všetky detské motívy z produktov, ktoré obsahujú vyšší obsah mastných kyselín, cukru či soli. Zároveň od marca tohto roka spúšťa kampaň zameranú na zdravú a vyváženú stravu. 

„Zodpovednejšie nastavenie marketingu detských produktov v praxi znamená, že v letákoch, inzerátoch, televíznej reklame a všetkých ďalších propagačných materiáloch nebude Lidl využívať imidžové fotografie či vizuály, ktoré by podporovali nezdravé výrobky. V komunikácii diskontu sa tak viac nebudú objavovať deti napr. s čokoládou, lízankou, zmrzlinou alebo sladenými nápojmi. Výnimkou sú akčné ponuky počas Vianoc, Veľkej noci a Halloweenu,“ uvádza Lidl.

Prečítajte si tiež:

Súčasťou produktov už nebudú hračky, nálepky či zberateľské kartičky. Zmenia sa aj názvy produktov tak, aby nelákali detského zákazníka.

Spoločnosť tiež uvádza, že nadváhou či obezitou trpí šesť až sedem z desiatich Slovákov, čo nás radí medzi najhoršie krajiny v Európe. Zodpovednejším marketingom chce Lidl prispieť k zlepšeniu tejto zlej štatistiky.

Pozrite si najsledovanejšiu reportáž posledného týždňa: Ani mimoriadne zvyšovanie dôchodkov nestačí. Jednota dôchodcov vypočítala, aký dôchodok musíte mať, aby ste spadli do hranici chudoby (5. 3.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.