SaS vyzvala Hegera, aby odmietol návrh EÚ o zákaze áut so spaľovacím motorom. Slovenský minister pritom už koná

Diaľnica.
Diaľnica. Zdroj: TV Markíza

Opozičná strana Sloboda a solidarita (SaS) vyzvala dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby Slovensko odmietlo návrh EÚ na úplný zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom po roku 2035. Elektromobil si nebude môcť väčšina domácností dovoliť a zákaz bude mať zároveň negatívny vplyv na slovenský automobilový priemysel, upozornil na utorkovej tlačovej konferencii predseda SaS Richard Sulík.  

Prečítajte si tiež:

Nemecko spolu s ďalšími krajinami vrátane Slovenska vytvorilo koalíciu, ktorá chce zákaz zastaviť. Ako informuje portál agentúry Reuters, krajiny chcú predložiť vlastný návrh. Ministri dopravy Česka, Nemecka, Talianska, Poľska, Rumunska, Maďarska a Slovenska sa v pondelok (13. 3.) stretli, aby prediskutovali zmeny v plánoch Európskej únie.

Nemecký minister načrtol, že chcú, aby aj po roku 2035 mohli autá so spaľovacím motorom jazdiť na syntetické uhlíkovo neutrálne palivá. Slovenský minister dopravy Andrej Doležal potvrdil, že žiada Úniu o odklad opatrenia.

Heger: Je to lacné zbieranie politických bodov

Vývoj a inovácie pri hľadaní alternatívnych pohonov voči klasickým spaľovacím motorom napredujú veľmi rýchlo a Slovensko na ne chce byť pripravené. Už teraz máme aj iné alternatívne palivá, ktoré by mali byť budúcnosťou, uviedol v utorok dočasne poverený premiér Eduard Heger.

"Skutočným problémom nie je to, že po roku 2035 už nebudeme vyrábať autá s benzínovými a naftovými motormi. Zdroje ropy sú obmedzené a čelíme vážnym klimatickým problémom," uviedol Heger. Sulíkovu výzvu premiér označil za zbieranie lacných politických bodov.

Heger pripomenul, že rezort pod vedením Richarda Sulíka v minulosti s návrhom zákazu súhlasil a poskytol podporné stanovisko. Ako automobilová veľmoc sa podľa premiéra budeme tvrdo zasadzovať, aby sa ľudia na Slovensku a automobilový priemysel posúvali vpred a nezaspali dobu. "V Bruseli je náš hlas počuť a názory sú rešpektované. Myslím si, že sme to už viackrát dokázali," dodal Heger. Aký bude postoj Slovenska pri hlasovaní, však jednoznačne nespresnil.

Prečítajte si tiež:

Hirman tvrdí, že Sulík nechodil do Bruselu

Na výzvu Sulíka reagoval aj dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman. Ten, naopak, Sulíka obvinil, že do Bruselu na rokovania chodil minimálne. Exminister hospodárstva chcel podľa Hirmana navyše radikálne znížiť odborný personál na stálom zastúpení.

"Práve v období, keď bol ministrom pán Sulík a keď chcel tento odborný tím v Bruseli zdecimovať, prebiehali mnohé rokovania, ktoré sa viac alebo menej týkali aj prístupu k otázke zákazu predaja nových áut na spaľovací pohon," uviedol Hirman.

Rezort hospodárstva odmietol výhrady, že sa neusiluje o získanie investorov do elektromobility, a tvrdí, že rokuje s viacerými zahraničnými investormi o možnosti výstavby závodu na výrobu batérií do elektrických áut.

"Jedným zo zásadných pravidiel pri získavaní takýchto strategicky významných a rozsiahlych investícií je však zachovanie diskrétnosti a zdržanie sa verejných komentárov až do doby, keď je investícia definitívne dohodnutá a predložená vláde na schválenie," upozornilo ministerstvo.

Paradoxné sú podľa Hirmana obvinenia súčasného vedenia rezortu zo strany Sulíka na nečinnosť pri presadzovaní investícií do elektromobility. "Pán Sulík a predstavitelia strany SaS sa v čase svojho pôsobenia na ministerstve hospodárstva opakovane verejne skepticky vyjadrovali k téme elektrickej mobility a, naopak, ako alternatívu presadzovali iné druhy pohonov," dodal Hirman.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.