Ako zistíte, ktoré potraviny majú od pondelka zastropované ceny? Sledujte stránky a hľadajte logo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan spolu s predsedom Slovenskej aliancie moderného obchodu Martinom Krajčovičom a viceprezidentom Zväzu obchodu SR Filipom Kasanom informovali, že sa dohodli na zastropovaní cien niektorých potravín. 

K dohode pristúpilo osem obchodných reťazcov: Billa, CBA, Coop Jednota, Kaufland, Labaš, Lidl, Tesco a Terno.

Každý reťazec si môže vybrať zo 400 potravín, ktorých ceny zastropuje na tri mesiace. Ich zoznam zverejní každý obchod na svojej webovej stránke pod logom Protinflačná garancia:

Protiinflačná garancia.
Protiinflačná garancia. Zdroj: TV Markíza

Rozsah produktov so zastropovanými cenami bude u každého z obchodných reťazcov iný, no ide hlavne o potraviny domáceho pôvodu. Nové ceny začnú platiť od pondelka 20. marca.

Cieľom iniciatívy podľa Kasanu je chrániť spotrebiteľov pred zdražovaním, no bez deformovania trhu štátnymi zásahmi. „Členovia zväzu obchodu podpisom deklarácie o cenovej stabilite spred roka prijali záväzok, že k cenotvorbe potravín budú pristupovať citlivo a obchodné marže nebudú zvyšovať. Tento záväzok sme dodržali a ceny potravín rástli len z dôvodu zvýšenia odbytových cien našich dodávateľov,“ uviedol Kasana.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.