Hromadné prepúšťanie v trnavskej automobilke potvrdené. O prácu prídu stovky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hromadné prepúšťanie v trnavskej automobilke je potvrdené. O prácu príde k prvému aprílu podľa závodu 360 zamestnancov z víkendovej služby. Odbory hovoria, že ich je viac a ďalšiu vlnu prepúšťania očakávajú už o pár mesiacov.

Na víkendovej zmene v trnavskom závode pracuje 733 ľudí, do práce chodili mnohí aj z rodinných dôvodov. Závod ponúkol zamestnancom, aby prešli na iný režim. Časť ľudí nemohla prijať ponuku a končí. Týka sa to 360 zamestnancov.

Z trnavského závodu odchádza približne 10 percent zamestnancov. Automobilka tvrdí, že im hľadá prácu aj u svojej konkurencie, aby nezostali bez práce.

Odchádzajú im skúsení a zaškolení ľudia. Odbory hovoria, že ich je okolo 500. Nitriansky závod o nich okamžite prejavil záujem. Odbory im radia, aby si dávali pozor, akú ponuku od závodu prijmú.

Prečítajte si tiež:

Automobilka hovorí, že zamestnancom dáva odstupné podľa zákona. Navyše tvrdí, že rušenie víkendovej zmeny je len dočasné riešenie na obdobie jeden a pol roka, kým dokončí modernizáciu závodu a pripraví sa na sériovú výrobu nového projektu.

Keď prebehnú všetky inštalácie, radi by sa vrátili na štyri zmeny.

Podľa odborov však zrejme príde v októbri ďalšia vlna prepúšťania. Súvisí s odchodom najpredávanejšieho modelu Peugeot 208, ktorý začnú montovať v Maroku.

Automobilka však ďalšie prepúšťanie odmieta a hovorí, že naberá ďalších zamestnancov na trojzmennú prevádzku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.