Markíza sa dostala do prominentného klubu Business Leaders Forum

Martina Vlkovičová.
Martina Vlkovičová. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Markíza sa stala členom Business Leaders Forum. Ide o neformálnu skupinu združujúcu 52 firiem na Slovensku, ktoré chcú zodpovedne podnikať a pomáhať komunitám vo svojom okolí.

Hlavnými oblasťami, na ktoré sa Business Leaders Forum zameriava, sú environmentálne témy, sociálna oblasť a podnikové riadenie.

Riaditeľka centra ľudských zdrojov spoločnosti Markíza Martina Vlkovičová priblížila, že veľkou prioritou firmy sú práve environmentálne témy.

„Snažíme sa, aby všetky produkty a formáty, ktoré vyrábame, boli uhlíkovo neutrálne. Minulý rok sa nám to prvýkrát podarilo s tanečnou show Let´s dance. Tento rok sa nám darí mať 50 percent uhlíkovo neutrálnych formátov,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Ďalším rozmerom zodpovedného podnikania je sociálna oblasť. Markíza dbá o diverzitu, inklúziu, dobré pracovné podmienky a buduje si aj vzťah ku komunitám a k zákazníkom.

Business Leaders Forum sa tiež zameriava aj na podnikové riadenie. Firma musí mať nastavené všetky smernice a postupy tak, aby konala zodpovedne a správne.

Vo všetkých oblastiach dosiahla Markíza výsledky, ktoré ju môžu zaradiť do elitného klubu spoločností.

„Byť v tomto klube pre nás znamená, že spĺňame prísne podmienky a sme zárukou kvality. Chceme byť atraktívnym zamestnávateľom, ktorý koná spoločensky zodpovedne. Pre mladých ľudí je to podstatná vec. Vyberajú si firmy, ktoré sú spoločensky zodpovedné,“ konštatuje riaditeľka centra ľudských zdrojov Martina Vlkovičová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Firmy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.