Štyri spôsoby, ako spríjemniť vašim zamestnancom prácu pre vás

Štyri spôsoby, ako spríjemniť vašim zamestnancom prácu pre vás
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Bogoljubb

Spokojnosť zamestnancov je (alebo by mala byť) jednou z priorít každého zamestnávateľa. Spokojný zamestnanec je totižto lojálny a výkonný zamestnanec. Ako sa teda postarať o to, aby boli vaši zamestnanci spokojní? A nie, nemusíte to ísť len peniazmi.

Mzda vždy čo najskôr

No dobre, začneme predsa len peniazmi. Avšak nie výškou platu, či rôznymi finančnými bonusmi. K spokojnosti zamestnancov totižto prispieva nielen to aká suma im každý mesiac „pristane“ na účte, ale aj to, kedy sa tak stane.

Veď viete, ako sa hovorí, nič nie je dlhšie, než týždeň pred výplatou. Ak chcete, aby mali vaši zamestnanci výplatu čo najskôr, ale nedokážete spracovať mzdy dostatočne rýchlo, prenechajte spracovanie miezd externej spoločnosti, ktorá ponúka účtovnícke služby a služby, ktoré sa týkajú personalistiky (takže aj spracovanie miezd).

Doprajte vašim zamestnancom aj niečo viac

Zamestnanci vždy ocenia aj to ak mzda nebude to jediné, čo môžu od firmy čakať. Takpovediac „klasikou“ je využívanie služobných mobilov, notebookov, či automobilov aj na súkromné účely, čo mnohí ocenia.

Potešia však aj zdanlivé drobnosti. Napríklad ak budete počas chrípkového obdobia zamestnancov zásobovať produktmi na posilnenie imunity. A menšiu mieru absencií zo zdravotných dôvodov určite ako vedenie oceníte.

Vytvorte čo najlepšie pracovné prostredie

Dôležité pre spokojnosť v práci je aj pracovné prostredie. To sa týka tak priemyselných hál a skladov ako aj kancelárií. Spôsobov, ako zlepšiť pracovné prostredie, je nespočetné množstvo. Môžete napríklad na okná nechať nainštalovať účinné siete proti hmyzu, aby mohli vaši zamestnanci vetrať bez nepozvaných okrídlených návštevníkov.

Keď už sme spomenuli priemyselné haly a sklady, jednou zo základných vecí, ktoré by mali mať, je moderné a kvalitné priemyselné osvetlenie. To sa samozrejme týka aj kancelárií, ale v halách a skladoch je dobré osvetlenie ešte dôležitejšie, keďže ide často o rizikovejšie pracoviská.

Udržiavajte tímového ducha a priateľskú atmosféru

Posledná z našich rád znie: udržiavajte tímového ducha. V tomto smere vám určite napadnú hlavne rôzne teambuildingy, ktoré sú určite dobrou vecou. Poňať ich môžete rôzne, napríklad prenájmom útulnej chaty na víkend, či nejakou adrenalínovou aktivitou. Možností máte skrátka veľa.

Teambuildingy sa však nedajú organizovať každý týždeň a preto je dôležitá aj priateľská atmosféra na pracovisku. Tá je veľmi prospešná pre zamestnancov a tým pádom aj pre firmu ako celok. Snažte sa ju preto všetkými možnými prostriedkami vytvoriť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.