Na slovenský trh dorazila veľká novinka. Prvé plastové fľaše už prešli revolučnou zmenou (+ video)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na slovenský trh dorazila veľká novinka. Prvé plastové fľaše totiž prešli revolučnou zmenou. Ako prvá ju predstavila Coca-Cola.

Nemecká pobočka Coca-Coly od novembra minulého roka začala s postupnou výmenou fliaš. Tie mali k sebe napevno pripevnené vrchnáčiky. Teraz sa americká spoločnosť rozhodla rozšíriť túto novinku aj na československý trh.

„Zmena v podobe neodnímateľných viečok sa týka celého portfólia nápojov Coca-Cola v plastových fľašiach. Spoločnosť Coca-Cola je tak prvou nápojovou firmou v Česku a na Slovensku, ktorá zavádza túto novinku na kompletné portfólio nápojov,“ uviedla pre TVNOVINY.sk Martina Lovětínská, marketingová riaditeľka Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Prvé fľaše už nájdete aj v obchodoch. Od starých zásob sa odlišujú symbolom na vrchnáku, ktorý znázorňuje neodnímateľné viečko.  

Porovnanie starých a nových vrchnákov
Porovnanie starých a nových vrchnákov Zdroj: TVNOVINY.sk

​Mnohým vrchnák pri pití môže zavadzať 

​Zámerom je, aby spotrebitelia vrchnák ponechali na fľaši a tým pádom sa v porovnaní so súčasnosťou vo väčšej miere dostane do recyklačného cyklu.

Na druhej strane, už ľudia v Nemecku sa sťažovali, že takýto vrchnák znižuje komfort pitia.

„Jedno z najzbytočnejších a najotravnejších ‚vylepšení‘, aké som kedy videl. Rád pijem z fľaše a vrchnák ma len otravuje.“   

„Aký hlúpy nápad! Vrchnák mi stále prekáža...“

Takto reagovalo množstvo Nemcov na sociálnych sieťach.

​Spoločnosť si najprv nové vrchnáky otestovala​

Aj naša skúsenosť je rovnaká. Človek si musí nastaviť fľašu tak, aby ho vrchnák neobmedzoval. Z tohto dôvodu ho automaticky odtrhnete. A tým pádom sa vo veľkej miere stráca zmysel pôvodného zámeru.

Spoločnosť oponuje, že si pred samotným uvedením na trh zrealizovala rozsiahly prieskum a testovanie medzi spotrebiteľmi, aby zabezpečila, že fľaše s inovovanými, trvale pripevnenými viečkami budú praktické, hygienické, bezpečné a ľahko použiteľné.“ 

 „Od začiatku sa nájdu veľkí fanúšikovia, ktorí majú veľkú radosť, že sa deje niečo v oblasti udržateľnosti a sú z toho nadšení a stanú sa aj zástancami tohto riešenia vo svojom okolí. Druhá skupina ľudí, ktorí ho vyskúšajú, môžu mať menej príjemnú reakciu, pretože sa im viečko dotýka pier a nie je pre nich úplne komfortné,“ dodala Lovětínská. 

Takto spoločnosť radí, ako správne z fľaše piť. 

​K zavedeniu novinky sme oslovili aj Kofolu, ktorá má v portfóliu viacero sladkých a minerálnych vôd a spoločnosť Budiš.

„Aktuálne sa snažíme nájsť také riešenie, ktoré bude realizovateľné vo všetkých našich závodoch v Česku, na Slovensku, ale aj vo Slovinsko a Chorvátsku, a čo najmenej narušiť spotrebiteľský komfort,“ uviedla Jana Ptačinská Jirátová, hovorkyňa spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko.

Zároveň dodala, že do praxe ich plánujú zaviesť od júla 2024.

Budiš zatiaľ na naše otázky nereagoval. Ešte v novembri nám však odkázal, že sa na túto zmenu pripravuje. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.