USA a Británia oznámili ďalšie sankcie voči ruským oligarchov vrátane Abramoviča

USA a Británia oznámili ďalšie sankcie voči ruským oligarchov vrátane Abramoviča
Roman Abramovič. Zdroj: Profimedia.sk

Spojené štáty a Británia oznámili v stredu nové sankcie proti ruským oligarchom Ališerovi Usmanovovi a Romanovi Abramovičovi a ich spoločnostiam. Cieľom sú finančné siete dvoch z najbohatších podnikateľov Ruska a blízkych spojencov prezidenta Vladimira Putina. TASR informuje podľa agentúry AP.

Na Usmanova už krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalili sankcie USA a Európska únia. Abramovič, ktorý získal majetok v ropnom a hlinikárenskom odvetví po rozpade Sovietskeho zväzu, bol vlani pre sankcie nútený predať futbalový klub Chelsea.

Americkí predstavitelia uviedli, že cieľom nových opatrení je posilniť existujúce sankcie a zamedziť Rusku v dovoze kritickej technológie pre vojnu proti Ukrajine.

Prečítajte si tiež:

Sankcie USA sa týkajú 120 právnických a fyzických osôb spájaných s ruskou inváziou vo viac ako 20 krajinách vrátane Turecka, Spojených arabských emirátov a Číny. Spojené kráľovstvo menovalo 14 jednotlivcov a firiem.

Podľa britskej vlády ide o súčasť úsilia zabrániť týmto osobám v prístupe k peniazom využívaným na vojnu, o ktorých si mysleli, že ich "úspešne ukryli".

Sankčné opatrenia zaviedli USA a Británia aj voči súkromnej vojenskej spoločnosti Patriot. Podľa Washingtonu je spojená s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom a je konkurentom žoldnierskej Vagnerovej skupiny, uviedla televízia Sky News.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o poslednom sankčnom balíku voči Rusku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sankcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.