Nielen Primark. O pár metrov ďalej otvoril brány aj ďalší obchod s výhodnými cenami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku otvoril svoj prvý obchod známy reťazec Primark. Mnohí Slováci ho poznajú hlavne z Rakúska, pričom jeho najväčším lákadlom sú nízke ceny. V Eurovea 2 však otvoril svoje brány aj ďalší obchod s oblečením.

Eurovea sa po štvrtkovom oficiálnom otvorení stala najväčším nákupným centrom na Slovensku. Na ploche 85-tisíc m2 ponúka návštevníkom viac ako 300 obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní. V novootvorenej časti však ešte nie sú všetky prevádzky otvorené.   

„Otvorenie príde v postupných vlnách, keďže aj stavebné povolenia prichádzajú postupne. Prenajaté priestory však sú, nájomníci tiež, takže obchody sa budú určite otvárať,“ uviedla PR a marketingová manažérka Eurovea Oľga Hammer.  

​​Lákadlom je Primark

Kľúčovým nájomcom novej časti je dvojpodlažná predajňa írskeho módneho reťazca Primark. Ten vo štvrtok otvoril svoju prvú prevádzku na Slovensku.

„Sme radi, že môžeme privítať zákazníkov v našej krásnej novej predajni a prvýkrát na Slovensku predviesť našu jedinečnú ponuku,“ povedal riaditeľ spoločnosti Primark pre strednú a východnú Európu Maciej Podwojski.

Írsky reťazec dlhodobo lákal Slovákov do Rakúska na nízke ceny. Rovnaký koncept má, samozrejme, aj na Slovensku.   

„Do tohto obchodu chodím pravidelne, ale do Rakúska, a dôvodom sú ceny,“ povedal jeden z prvých zákazníkov Lukáš.

„Predtým som tento obchod nepoznala, ale prišla som sem, lebo som počula, že je tu lacnejšie oblečenie,“ pridala sa Marcela.

Zákazníci sa nateraz musia uspokojiť len s predajňou v Bratislave. Podľa našich informácií sa totiž Primark nechystá expandovať aj do iných slovenských miest.

Prečítajte si tiež:

​V úzadí zostal iný obchod s oblečením

Okrem tohto reťazca svoje brány len pár metrov od neho otváral aj ďalší obchod s oblečením, ktorý tiež láka na výhodné ceny. Ten však zostal v úzadí uvítacej akcie svojho konkurenta.

„Je to úplne prirodzené, pretože Primark má inú cieľovú skupinu, cenovo inak zameranú. My sme určení pre ľudí, ktorí majú radi kvalitný značkový tovar a k nám skôr ľudia chodia v poobedných hodinách,“ myslí si marketingová manažérka HalfPrice na Slovensku Alena Langová.

Na rozdiel od Primarku táto obchodná sieť už má svoje prevádzky po Slovensku. V Bratislave však až teraz otvorila svoju prvú.

„Tento rok plánujeme otvoriť ďalšie predajne. Určite otvoríme Prešov a vo vyhliadke máme aj Košice,“ uzavrela Langová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.