Už ste dostali vyúčtovanie za teplo a vodu? Sofia má v dvojizbovom byte nedoplatok takmer 2-tisíc eur

V týchto dňoch domácnosti zisťujú, či sa v minulom roku priveľa nekúpali alebo zbytočne neprekurovali.

Už ste dostali vyúčtovanie za teplo a vodu? V týchto dňoch domácnosti zisťujú, či sa v minulom roku priveľa nekúpali alebo zbytočne neprekurovali. A to sa ešte do cien za bývanie neprejavila inflácia. 

Adriána a Sofia zostali z ročného vyúčtovania nákladov  nemilo prekvapené.   

„Celkovo dokopy mám zaplatiť 1561,84 eur. Neviem si predstaviť ako táto suma mohla vzniknúť,“ hovorí Adriána.

„Nedoplatok 1995 eur na malý dvojizbový byt. Najvyššia položka bola kúrenie. Ja som si myslela, že sa pomýlili. Tak sme podali reklamáciu,“ dodáva Sofia.

Prečítajte si tiež:

Dnes sme dostali odpoveď od dodávateľa dát o jej kúrení. Na základe tohto vyjadrenia sme túto reklamáciu zamietli,“ reaguje Peter Klobučník, predseda predstavenstva a riaditeľ Bytového družstva v Nových Zámkoch.  

Aj druhej žene jej správcovská spoločnosť reklamáciu zamietla.   

„Ukázali mi históriu odberu a odber tam bol podľa ich systému a teraz čakám na odsúhlasenie splátkového kalendára,“ hovorí Adriána. 

Sú ale známe aj prípady, keď ľudia v reklamáciách uspeli a splátkový kalendár potrebovať nebudú.  „Zo 64 bolo uznaných ako oprávnené deväť,“ dodáva Peter Klobučník. 

Na severovýchode Slovenska, zdá sa, končí dlhé roky prevládajúci trend dominancie preplatkov. Ako to dopadlo tam si môžete pozrieť v reportáži.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia.

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice.

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.