Niektoré dávky na deti sa v auguste jednorazovo zvýšia. Odobrila to vláda

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Príplatok k prídavku na dieťa a opakovaný príspevok náhradnému rodičovi sa v auguste jednorazovo zvýšia o 100 eur. Rovnakú sumu by mali dostať aj náhradní rodičia, ktorí nemajú nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi.

Vyplýva to z nariadenia o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky spôsobeným ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny, ktoré v stredu schválila vláda.

Prečítajte si tiež:

Nariadenie predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR z dôvodu vysokej inflácie, ktorá bola spôsobená ekonomickými dôsledkami ozbrojeného konfliktu na území Ukrajiny.

"Cieľom návrhu je finančne prispieť rodinám s deťmi, ktorým sa poskytuje príplatok k prídavku na dieťa z dôvodu, že si z objektívnych príčin nemôžu uplatňovať nárok na daňový bonus a náhradným rodičom na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne, uviedlo MPSVR.  

Nariadenie je súčasťou avizovanej inflačnej pomoci a je jedným z nástrojov na zmiernenie následkov vysokej inflácie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.