Elon Musk vysvetlil, prečo mení názov Twitteru na X

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Miliardár Elon Musk prezradil, prečo zmenil názov Twitteru na X. V kontexte zmien, ktoré na tejto sociálnej sieti plánuje, už starý názov podľa neho nedáva zmysel. TASR správu prevzala v utorok z webovej stránky stanice Sky News.

Názov Twitter dával podľa Muska zmysel, keď mohli používatelia zverejňovať správy s dĺžkou maximálne 140 znakov. Označil to za podobné pípaniu vtákov. Slovo tweet v preklade znamená "pípať" či "čvikotať". "Teraz však môžete zverejniť takmer čokoľvek, vrátane niekoľkých hodín videozáznamu," uviedol.

Spoločnosť v najbližších mesiacoch podľa jeho slov plánuje rozšíriť možnosti v oblasti komunikácie i schopnosť spravovať prostredníctvom tejto sociálnej siete finančné transakcie. "V tomto kontexte názov Twitter nedáva zmysel, preto sa musíme s vtáčikom rozlúčiť".

Prečítajte si tiež:

Musk nové logo sociálnej siete Twitter predstavil v pondelok. Miliardár a podnikateľ už predtým plánoval pretvoriť Twitter na platformu z názvom X s rozsiahlymi funkciami. Inšpiráciou mala byť čínska aplikácia WeChat.

Elon Musk sa stal majiteľom Twitteru vlani v októbri, keď ho kúpil za približne 44 miliárd dolárov. Táto sociálna sieť odvtedy prešla niekoľkými zmenami a zaznamenala viacero ťažkostí. Musk po príchode prepustil mnoho zamestnancov Twitteru vrátane takzvaných moderátorov obsahu, ktorí odstraňovali nenávistné prejavy.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti