Jedna z najznámejších kozmetických značiek vo veľkom zatvára predajne. Dotkne sa to aj Slovenska?

predajňa s kozmetikou
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/Sorbis

Jedna z najznámejších kozmetických značiek na svete končí s kamennými predajňami vo vybraných krajinách. Dôvodom sú ekonomické problémy. Yves Rocher má svoje prevádzky aj na Slovensku. Zisťovali sme, či sa táto zásadná zmena dotkne aj nášho regiónu.

Francúzska kozmetická spoločnosť Yves Rocher zatvorí všetky svoje obchody v nemecky hovoriacich krajinách. Rozhodnutie, ktoré sa dotkne približne 350 pracovných miest, zrealizuje firma v nasledujúcich mesiacoch.

Dôvodom je ekonomická udržateľnosť spoločnosti na trhu, pričom problémy jej narobila pandémia.

„V predchádzajúcich dvoch rokoch sme čelili obrovským ekonomickým výzvam. Vzhľadom na biznis model spoločnosti firma Yves Rocher už nie je schopná pokračovať úspešne a udržateľne,“ uviedla nemecká divízia francúzskej kozmetickej firmy so sídlom v Stuttgarte.

​Yves Rocher má predajne aj na Slovensku 

Spoločnosť preto v budúcich mesiacoch zatvorí postupne všetky kamenné obchody v Nemecku, Rakúsku a vo Švajčiarsku.

V týchto krajinách prevádzkuje Yves Rocher približne 140 obchodov. Zatvorenie sa dotkne zhruba 350 pracovných miest, pričom zamestnanci boli o plánoch zatvorenia obchodov informovaní už skôr. Niektoré z obchodov zatvorila firma v období pandémie nového koronavírusu.

Značka Yves Rocher sa z tohto trhu však úplne nestiahne. Ako uviedla, jej zákazníci si budú môcť výrobky naďalej kupovať cez internet.

Táto svetoznáma kozmetická značka má svoje kamenné predajne aj na Slovensku. V našom regióne však k takémuto kroku zatiaľ neplánuje pristúpiť.  

„Podobné opatrenia nie sú plánované v prípade Českej ani Slovenskej republiky a tieto zmeny žiadnym spôsobom neovplyvnia distribúciu produktov Yves Rocher, ktoré budú naši verní spotrebitelia aj naďalej môcť nájsť prostredníctvom všetkých dostupných predajných kanálov,“ vysvetlil pre TVNOVINY.sk Miroslav Kubricht.

Reťazec Primark nedávno otvoril svoju prvú predajňu na Slovensku. V priloženom videu si môžete pozrieť, aký bol záujem.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.