Tender ušetril milióny. Obe súťaže na prevádzku mýta vyhral CzechToll

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spoločnosť CzechToll predložila najvýhodnejšie ponuky v dvoch súťažiach na obstaranie nového elektronického mýtneho systému a mýtnych služieb. V stredu o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS), ktorá opakovane vyhodnotila ponuky uchádzačov.

Vďaka tendru ušetrili 50 miliónov eur. Diaľničiari dnes oznámili, že obe súťaže na prevádzku mýta vyhrala spoločnosť CzechToll. Ide o prvý krok v pláne vlády, ktorý má urobiť poriadok pri výbere poplatkov na cestách.

Ak nenastanú komplikácie, už o dva roky by mohol štát na prevádzke celého systému ročne ušetriť desiatky miliónov eur. Súčasné zmluvy označil premiér za nevýhodné a plánuje vo veci v najbližšom období podať trestné oznámenie.

V prvej súťaži Elektronický mýtny systém išlo o vybudovanie elektronického mýtneho systému formou komplexnej dodávky na kľúč do vlastníctva štátu. "Úlohou tohto systému bude riadiť budúce nové mýto na Slovensku, taktiež poskytovanie služieb technickej podpory elektronického mýtneho systému," priblížila NDS.

Prečítajte si tiež:

​Predpokladaná hodnota zákazky bola 41,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Do verejnej súťaže boli predložené tri ponuky a ako najvýhodnejšia bola vyhodnotená ponuka od spoločnosti CzechToll v hodnote 13,7 milióna eur bez DPH.

V druhej súťaži Mýtne služby ide o dodanie palubných OBU jednotiek, ich logistiku a distribúciu pre dopravcov, služby platobnej infraštruktúry, zabezpečenie zákazníckych miest.

Predpokladaná hodnota zákazky bola 49,9 milióna eur bez DPH, pričom do verejnej súťaže boli predložené dve ponuky. Ako najvýhodnejšia bola opäť vyhodnotená ponuka od spoločnosti CzechToll v hodnote 28,7 milióna eur bez DPH.
NDS musela súťaž znovu vyhodnotiť na základe rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.