V Bratislave vyradili desiatky mikrobusov a autobusov. Kúpiť si ich môžete už za pár stoviek

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dlhé roky slúžili Bratislavčanom, odviezli sa v nich milióny cestujúcich. Teraz sú na predaj. Dopravný podnik v Bratislave (DPB) vyradil 39 mikrobusov a autobusov. Kúpiť si ich môžete už za pár stoviek eur.

Až milión najazdených kilometrov a nezameniteľná vôňa nafty. Staré bratislavské autobusy sú definitívne na odpis a na predaj.

„Dopravný podnik pre ne už nenašiel využitie. Nahradili sme ich novými autobusmi, ktoré sú plne klimatizované a majú modernú výbavu. Tieto logicky prestali jazdiť v uliciach Bratislavy,“ priblížil hovorca DPB Martin Chlebovec.

Prečítajte si tiež:

Najväčší záujem prejavili kupujúci o Karosu, prezývanú harmonika, z roku 1992.

„Legendárna Karosa slúžila obyvateľom Bratislavy 30. rokov. Je akýmsi symbolom mestskej dopravy z tohto obdobia,“ vysvetľuje Chlebovec.
V minulosti si pre potešenie takúto Karosu od bratislavského dopravného podniku kúpil aj zberateľ Lukáš. Chcel tento typ autobusu zachovať pre ďalšie generácie.

„Dnes sa ich veľa nezachovalo. Hlavne tie bratislavské boli unikátne tým, že ako jediný na svete tie kĺbové Karosy boli prerobené na plyn,“ uvádza.

V minulosti ľudia z nepojazdných autobusov vytvorili napríklad aj kaviareň na bratislavských Mlynských Nivách alebo sa často prerábajú na obytné domy, ktoré ich majitelia potom prenajímajú.

„Niektoré autobusy sú pojazdné, niektoré nie sú a tieto sú určené na náhradné diely alebo pre rôznych dizajnérov, ktorí ich vedia využiť napríklad vo svojich dielach alebo ako dizajnérsky prvok v rámci interiéru,“ uvádza hovorca DPB Chlebovec.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.