Legendárna značka benzínok napokon nekončí. Orlen urobil zaujímavé rozhodnutie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Legendárna značka benzínok napokon nekončí. Poľská skupina Orlen, ktorá do konca roka premaľuje pumpy Benzina v celom československom priestore, totiž neprebehne, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Podľa našich informácií Poliaci tradičnú značku zachovajú, a to po jednej pumpe v oboch krajinách.

Sedemdesiat rokov. Toľko oslavuje tento rok legendárna značka Benzina. A práve na toto okrúhle jubileum sa mala úplne vytratiť z trhu.

„V rámci unifikácie siete čerpacích staníc, ktoré spadajú do medzinárodnej siete Orlen, sme na Slovensku v priebehu prvej polovice tohto roka prešli zo značky Benzina na značku Orlen,“ uviedol pre TVNOVINY.sk hovorca spoločnosti Pavel Kaidl.

Prečítajte si tiež:

​Značka Benzina nekončí

Podľa našich informácií však transformácia neprebehla na všetkých čerpacích staniciach. Poliaci si totiž pre zachovanie práv na značku Benzina jednu čerpačku s týmto názvom ponechali.

„Pre zachovanie práv na značku Benzina budeme na Slovensku aj naďalej prevádzkovať jednu stanicu pod týmto názvom. Táto stanica sa nachádza v Spišskej Novej Vsi,“ potvrdil Kaidl.

V Česku, kde Orlen vlastní viac ako 400 benzínok, celý transformačný proces ešte len prebieha. Ten by chcel ukončiť v priebehu budúceho roka. Aj tu chystajú rovnaký krok ako na Slovensku.

„Aj v Česku z rovnakého dôvodu zachováme jednu čerpaciu stanicu pod názvom Benzina. Ktorá to bude, zatiaľ nie je ešte rozhodnuté,“ ozrejmil Kaidl.

Zároveň doplnil, že pumpy pod značkou Benzina chcú zachovať bez časového obmedzenia, teda pokiaľ ich budú Poliaci vlastniť.

Prečítajte si tiež:

​Orlen chce byť dvojkou na trhu

Sieť benzínok Orlen sa na Slovensku dostala do povedomia v minulom roku. Najprv skúpila sieť samoobslužných púmp Oliva, neskôr v rámci veľkého medzinárodného obchodu so skupinou MOL dostala pod svoje krídla desiatky benzínok od Slovnaftu.

So svojimi 90 benzínkami sa razom stala štvrtým najväčším hráčom na trhu, pričom jej ambície siahajú ešte vyššie.

„Máme pred sebou ďalšie ciele, na Slovensku sa chceme stať dvojkou na trhu,“ povedal nám ešte začiatkom júna vtedajší hovorca spoločnosti Tomáš Schügerl.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.