Pozreli sme sa, kam sa na jeseň oplatí vycestovať na vlastnú päsť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mnohí už majú dovolenku za sebou, iní si to nechali na september. Ten stále praje európskym destináciám, neskôr si na svoje prídu aj milovníci exotiky.

Pozreli sme sa na to, kam sa na jeseň oplatí vycestovať na vlastnú päsť.

„Napríklad Korfu, Mykonos, v kurze sú Kanárske ostrovy. To sú presne tie destinácie, kde je počas leta príliš teplo, ale na konci leta, v septembri, už sú dostupnejšie,“ hovorí Milan Bardún, influencer a cestovateľ.

„Turecko je krásny príklad, tam môžeme chodiť do polovice októbra, budú tam teploty okolo 30 stupňov. To isté napríklad aj Egypt,“ vysvetľuje cestovateľ Martin Hanzel.

Prečítajte si tiež:

Prázdnejšie pláže, ale aj ulice, a pritom stále príjemné počasie. Takto to po hlavnej dovolenkovej sezóne vyzerá v mnohých destináciách.

„Odporúčal by som využiť aj ‚citybreaky‘, teda návštevy mesta. Napríklad Londýn, Barcelona, Madrid sú oveľa príjemnejšie ako v lete,“ opisuje Bardún.

Zdražovaniu sa však nedá vyhnúť ani v zahraničí. Napríklad v reštauráciách v Taliansku, Španielsku či Francúzsku išli ceny hore v priemere o šesť až sedem percent. Podobne je to aj v Grécku.

Mimo hlavnej sezóny ale cítiť menší vietor v peňaženkách. Letiská sú prázdnejšie, letenky o čosi lacnejšie a dole ide aj ubytovanie.

Čakať do poslednej chvíle sa však nemusí vždy vyplatiť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.