Stavia sa stále menej nových bytov. Najhoršia situácia je v hlavnom meste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruch stavebných mechanizmov sa pomaly utišuje. Stavia sa stále menej nových bytov. Najhoršia situácia je v hlavnom meste.

Tento týždeň začali v Prešove s výstavbou novej bytovky. Mezonetové byty tu majú byť hotové do osemnástich mesiacov

V Nových Zámkoch prebiehajú rekonštrukčné práce už tri mesiace. Polovicu bývalého hotela, ktorý sa nachádza v centre mesta, prerobia na nájomné bývanie

No nie všade na Slovensku je to takto pozitívne. Napríklad v Košickom, alebo Bratislavskom kraji sa výstavba nových bytov prepadla naozaj výrazne a situácia je najhoršia za posledných 20 rokov

Situácia je spôsobená menším záujmom o nehnuteľnosti kvôli predraženým hypotékam. Aj developeri majú drahšie úvery, zvažujú, či sa vôbec do projektov pustiť.

To je aj prípad developerského projektu v Prešove. Blanka Feč Vargová hovorí, že stavebné povolenie dostali ešte koncom minulého roka. No s výstavbou čakali.

Nakoniec to riskli riskli, no inde stále čakajú na lepšie časy.

Ján Palenčár ale odhaduje, že zlé časy pre developerov sa skončia približne o rok. V tom čase sa očakáva znižovanie úrokov na hypotékach. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.