Tri mestá na východe Slovenska budú asi rok odstavené od vlakovej dopravy

Tri mestá na východe Slovenska budú asi rok odstavené od vlakovej dopravy
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Michael Nosek

Mestá Medzilaborce, Snina a Humenné budú po celý jeden rok odkázané na autobusovú dopravu. Dôvodom odstávky železničnej dopravy je elektrifikácia trate do Humenného. Odstavené majú však byť aj úseky, kde k modernizácii nedôjde.

Na úseku medzi mestami Humenné a Strážske sa má začať s opravami 25. septembra. Ako informuje dennikn.sk, prebiehať majú do októbra 2024.

Vlaky majú železnice nahradiť autobusmi. Pôjde o úseky medzi mestami Humenné a Strážske a tiež medzi Humenným a Medzilaborcami. Odstavená bude aj trasa Humenné - Snina - Stakčín. A to aj napriek tomu, že sa trate z Humenného do Medzilaboriec a Stakčína nebudú elektrifikovať.

Autovozne, ktoré premávali z Prahy do Humenného, má nahradiť autovlak na trase Bratislava – Košice. Rovnako spacie vozne z Prahy či Bratislavy pôjdu len po Strážske, ďalej sa dostanú už len autobusmi.

Prečítajte si tiež:

Odstávka pre palivo

Problémom odstávky viacerých tratí je prístup k palivu. Železnice majú depo v Humennom, kde sú zásobníky umiestnené. Dosiaľ nevymysleli iný spôsob, ako do neho zabezpečiť prístup počas výluky.

Elektrifikácia čaká aj úsek Košice – Humenné, kde by sa mala traťová rýchlosť zvýšiť na 100 až 120 kilometrov za hodinu. Rovnakou modernizáciou prejde aj trať Bánovce nad Ondavou – Strážske.

Cestujúci vlakom na trati Trnava - Bratislava musia počítať s obmedzeniami. Železnice rekonštruujú: 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)