Dobrá správa pre domácnosti: Vláda dohodla zastropovanú cenu elektriny aj na ďalší rok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Premiér Ľudovít Ódor vyhlásil, že so Slovenskými elektrárňami podpísal tzv. implementačnú zmluvu. Znamená to, že silová zložka elektrickej energie bude za nezmenenú cenu.

„Slovensko vyrába dostatok elektrickej energie a v súčasnosti Mochovce tretí blok ide na 96 percent a z tohto titulu je možné dávať pre domácnosti plošnú pomoc,“ skonštatoval predseda vlády.

Minister hospodárstva Peter Dovhun povedal, že zastropovaná cena elektriny je bezprecedentná v rámci Európy. Vyzval ľudí, aby peniaze, ktoré ušetria, investovali do energetickej infraštruktúry.

Prečítajte si tiež:

Podľa šéfa Slovenských elektrární Branislava Strýčka má lacnejšiu silovú zložku elektriny už len Bulharsko.

Spoločnosť SPP bude ako agent od Slovenských elektrární kupovať silovú zložku elektriny za 61,20 eura za kilowatthodinu. Za túto cenu ju poskytne domácnostiam. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)