Ako si vybrať ideálne slnečné okuliare podľa tvaru tváre? Objavte 3 tipy pre ženy

Ako si vybrať ideálne slnečné okuliare podľa tvaru tváre? Objavte 3 tipy pre ženy
Zdroj: Zdroj foto 1: Friends Stock / shutterstock.com

Slnečné okuliare sú štýlovým a funkčným módnym doplnkom, ktorý by mal chrániť váš zrak pred škodlivým UV žiarením. Pri výbere je preto potrebné zvážiť nielen funkčnosť okuliarov, ale aj dizajn. Prinášame vám 3 tipy, ako si správne vybrať tie pravé slnečné okuliare dámske na základe typu vašej tváre.

Ako si vybrať slnečné okuliare dámske podľa typu tváre?

Každá žena má iný typ a tvar tváre. Na to myslia aj všetci výrobcovia slnečných okuliarov, a preto v ponuke nájdete rôzne slnečné okuliare dámske. Veľmi obľúbené sú napríklad cat-eye slnečné okuliare, ktoré sú vhodné napríklad pre ženy s okrúhlou tvárou. Aké slnečné okuliare dámske však pristanú vám?

  • Štvorcový tvar tváre: Ak máte štvorcový tvar tváre s výraznou čeľusťou, vyhnite sa príliš ostrým alebo hranatým okuliarom. Siahnite po okuliaroch s mierne zaoblenými rámami, ktoré zmäkčia vaše črty.
  • Okrúhly tvar tváre: Okuliare s ostrými a štvorcovými rámami pomôžu zdôrazniť vaše líca avyvážiť zaoblený tvar vašej tvá Tmavšie farebné šošovky alebo trendy cat-eye okuliare môžu pridať eleganciu a štýl vášmu vzhľadu.
  • Oválny tvar tváre: Oválne tváre majú tú výhodu, že si môžu dovoliť takmer všetky druhy okuliarov. Zvoliť môžete napríklad oversized okuliare. Vyhnúť by ste sa mali malým a úzkym rámom.
  • Dlhý tvar tváre: Dlhú tvár môžete opticky skrátiť s okuliarmi s výraznými hornými a spodnými rámami. Výbornou voľbou sú napríklad cat-eye okuliare či dámske slnečné okuliare v retro štý
  • Srdcovitý tvar tváre: Ak máte srdcovitú tvár s vyšším čelom a jemnejšou bradou, vyhnite sa okuliarom s veľkými hornými rámami, ktoré by ešte viac zvýraznili časť čela. Mierne zakrivené alebo oválne rámy sú pre vás ideálne, a to aj so svetlými farebnými šošovkami.
Zdroj: Zdroj foto 2

Na e-shope Eobuv.sk nájdete širokú ponuku slnečných dámskych okuliarov rôznych tvarov. Nakupujte slnečné okuliare dámske na Eobuv.sk výhodne ešte dnes.

Ako si vybrať dizajn slnečných okuliarov podľa typu tváre?

Existuje pár základných pravidiel, ako by ste si mali vyberať slnečné okuliare dámske na základe typu vašej tváre. Väčšie tváre, napríklad tie okrúhle alebo srdcovité, si môžu vyberať väčšie okuliare s hrubším rámom a tmavšími farbami. Obľúbené sú napríklad oversized, butterfly či cat-eye dámske slnečné okuliare. Užšie a menšie tváre si zas môžu vybrať okrúhle, wayfarer či aviator dámske okuliare. Ak máte jemnejšie črty, určite odporúčame zvoliť užšie rámy. Pokojne môžete zvoliť aj farebný odtieň šošovky, ako je napríklad ružová či bordová. Okrem farby šošovky si však môžete vybrať aj farbu rámu. Veľmi obľúbené sú v poslednej dobe metalické slnečné okuliare, vzorované či neónové. Samozrejme, výber okuliarov súvisí aj s danou príležitosťou. Na festivaly alebo koncerty môžete zvoliť výrazné slnečné dámske okuliare, na bežný deň skôr neutrálne, ktoré sa budú hodiť ku každému vášmu outfitu.

Kde nakupovať kvalitné dámske slnečné okuliare?

Pri výbere slnečných okuliarov je dôležité zvážiť tvar vašej tváre, pretože to ovplyvní, ako vám budú okuliare lichotiť. Experimentujte s rôznymi štýlmi a farbami, kým nájdete tie správne pre vás. Nezabudnite však, že okrem štýlu by mali slnečné okuliare aj účinne chrániť vaše oči pred škodlivými UV žiareniami. V súčasnosti nájdete na trhu širokú ponuku dámskych okuliarov. Dizajn, štýl a tvar okuliarov však nie sú jedinými faktormi, ktorými by ste sa pred kúpou mali riadiť. Dôležitá je aj kvalita a funkčnosť, aby vás slnečné okuliare dámske chránili. Na e-shope Eobuv.sk nájdete kvalitné slnečné okuliare rôznych značiek, ako Desigual, Calvin Klein, Emporio Armani, GOG, Chiara Ferragni, Lauren Ralph, Michael Kors a mnoho ďalších. Nakupujte výhodne už dnes na Eobuv.sk.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.