Na starej seneckej ceste povrch vozovky vymenili, no stále chýbajú čiary

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Práca chvatná – málo platná. To dokonale vystihuje opravu starej cesty medzi Bratislavou a Sencom. Povrch vozovky vymenili, no aj po viac ako mesiaci od rekonštrukcie stále chýbajú čiary. 

Na opravu čakala takzvaná „stará senecká cesta“ niekoľko desaťročí. Keď sa na začiatku prázdnin do nej zahryzli pracovné stroje, okolité obce sa potešili – aj keď museli ich obyvatelia strpieť kolóny. Stále však chýba dôležitá križovatka.

Prečítajte si tiež:

Na novo opravenej ceste stále chýbajú čiary. Pritom sa rekonštrukcia skončila 31. augusta. Starosta Bernolákova odporúča vodičom, aby boli v strehu. Štátna správa ciest hovorí, že ide o štandardný postup a čiary na cestu robia až keď asfalt sadne – to znamená väčšinou do mesiaca po asfaltovaní.

Správa ciest doplnila, že čiarovať sa môže začať až po schválení projektovej dokumentácie, keďže sa značí podľa nových technických podmienok platých od začiatku tohto roka.

Dopravný analytik  chybu vidí v systéme a verejnom obstarávaní – konkrétne v tom, že jeden cestu stavia a druhý čiaruje. Starostovia okolitých obcí nám potvrdili, že čiary chýbajú najmä na frekventovaných križovatkách s viacerými pruhmi

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti