V Bratislave si mnohí vysokoškoláci od januára za internáty opäť priplatia. Zdraželi však aj prenájmy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zlé správy pre vysokoškolákov. V Bratislave si mnohí od januára za internáty opäť priplatia. Zdraželi však aj súkromné prenájmy. Dôvodov stúpajúcich cien je pritom viac.
Prerobená či neprerobená, zdieľaná alebo samostatná. Vysokoškoláci platia od septembra za ubytovanie na bratislavských Mlynoch v priemere o 13 percent viac. Ďalšia vlna zdražovania príde v januári. Ceny za izbu sa budú hýbať od 82 do 174 eur.

Za vyššie poplatky môže inflácia aj ceny energií. „Len náklady na elektrinu vzrástli v roku 2022 oproti roku 2019 o 78 %,“ uviedla hovorkyňa Univerzity Komenského v Bratislave Tatiana Zaťková.

Prečítajte si tiež:

​Kto nedostal izbu na internáte alebo chce viac súkromia, siaha po prenájme. Ale aj tu ceny rastú. Platí pritom, čím bližšie k centru, tým hlbšie do vrecka.

„Najlacnejšie sú panelákové sídliská, staršie. Dvojizbové byty idú okolo 500 eur na mesiac, trojizbové okolo 700-750 eur na mesiac. Keď ideme do Starého mesta, trojizbák je okolo 800 až 900 eur. Záleží aj od toho, či je to novostavba alebo starší byt,“ uviedol analytik Nehnutelnosti.sk Peter Porubský.

„Je zvýšený dopyt po nehnuteľnostiach v Bratislave, tomu prispieva aj konflikt na Ukrajine, druhým faktorom je zvýšenie nákladov na bývanie v Bratislave,“ dodal Adam Požgay, odborník na reality Fingo recloud.

Ceny prenájmov tak zrejme zatiaľ klesať nebudú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.