Billa v Česku potichu skončila so zaujímavým konceptom. Reťazec ho ponúka aj na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Billa v Česku potichu skončila so zaujímavým konceptom. Nečakane totiž odstránila špeciálne regály s lokálnymi potravinami, ktoré vo veľkom propagovala osem rokov. Rovnakú možnosť ponúka reťazec aj na Slovensku. Zisťovali sme, či k tejto zmene príde aj u nás.

Mnohé obchodné reťazce nejakou formou propagujú regionálne výrobky. Billa sa vydala konceptom osobitných regálov. V Česku sa ich však nečakane a hlavne potichu rozhodla zrušiť. Mali sa stať obeťou modernejších predaní.

„Podpora výrobkov od lokálnych dodávateľov zostáva jednou z priorít spoločnosti Billa. V špeciálnom regáli ich však v súčasnej dobe už nepredávame z dôvodu zmeny usporiadania predaní a tieto produkty sme zaradili do klasického sortimentu,“ vysvetlila pre český portál idnes.cz hovorkyňa reťazca Dana Bratánková.

Podľa portálu to reťazec spravil potichu, keď neupozornil verejnosť a ani niektorých dodávateľov.

Prečítajte si tiež:

​Špeciálne regály fungujú aj na Slovensku

Kým v Česku tento zaujímavý koncept fungoval od roku 2015, na Slovensku sa rozbehol o dva roky neskôr. A to dokonca za podpory ministerstva pôdohospodárstva.

„Chceme zvýšiť zamestnanosť v poľnohospodár­stve, chceme spotrebiteľom dodávať čerstvé lokálne produkty a chceme znížiť uhlíkovú stopu. To sú tri atribúty, ktoré si slovenský výrobok určite zaslúži,“ uviedla vtedajšia ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná.

Regál s lokálnymi výrobkami
Regál s lokálnymi výrobkami Zdroj: TVNOVINY.sk

​Reťazec podľa našich informácií v tomto koncepte neplánuje skončiť. Zákazníci však regály nenájdu v každej predajni.

„Regál s regionálnymi potravinami máme vo vybraných predajniach, ktoré sú rozlohou väčšie. Pravidelne však na našich predajniach pripravujeme špeciálne vystavenia slovenských výrobkov a regionálnych špecialít, ktoré súvisia s akciami v letákoch či katalógoch,“ ozrejmila pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Billa Kvetoslava Kirchnerová.

V špecializovaných regáloch môžete nájsť medy, džemy, perníky, sirupy, produkty z levandule a iné špeciálne výrobky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.