Poľský tankovací sen sa rozplynul. Slováci sa už za hranice nehrnú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takzvaná tankovacia turistika sa zrejme skončila. Ceny benzínu a nafty u našich severných susedov rastú. Cestovať výlučne za tankovaním sa už našincom príliš neoplatí.

Namiesto štyridsiatich centov na litri už nie je ani desať. Rozdiel v cenách palív v prospech Poľska sa v ostatných dňoch poriadne znížil. Najvýraznejší rozdiel v cenách benzínu či nafty bol v polovici septembra. Motoristom pomáhalo aj silnejšie euro.

V tom čase u nás cenovky na pumpách smerom hore prepisovali aj dvakrát do týždňa. Poľské znižovanie bolo podľa analytikov proti trendu vývoja cien na svetových trhoch.

Prečítajte si tiež:

„Je možné, že Orlen ako najväčší výrobca pohonných hmôt v Poľsku si znižuje maržu. Pre spotrebiteľov je to dobrá informácia, to rozhodne áno, ale čo za tým je, to je zatiaľ záhadou,“ povedal ešte v septembri Dominik Hapl, analytik Across Private Ivestments.

Poľské média naznačovali, že je to len lákadlo pred ich októbrovými voľbami. Využívali to i Slováci a tankovali aj do kanistrov.

Mesiac po poľských voľbách už výlučne za tankovaním do Poľska Slováci za hranice príliš necestujú. Našli sme však aj Slovákov, ktorí si výjazd za hranice neodpustia, a to ani po prípadnom dorovnaní cien benzínu či nafty.

Mnohí Poliaci sa pritom obávajú, že súčasné ceny na pumpách ešte nie sú tie najhoršie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.