Tieto banky obmedzia služby. Odstavia platbu kartou aj výber z bankomatu

Tieto banky obmedzia služby. Odstavia platbu kartou aj výber z bankomatu
Bankomat. Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Hadrian

Tri slovenské banky plánujú v najbližšej dobe odstaviť na krátky čas svoje služby. Klientov upozornili, aby sa pripravili na obmedzenia, informoval o tom web Živé.sk.

Prečítajte si tiež:

Raiffeisen a Tatra banka

Raiffeisen uskutoční plánovanú údržbu informačných systémov banky 18. novembra v čase od 21.00 hodiny do 19. novembra 1.30 hodiny. V danom čase môžu byť v Internet bankingu dočasne nedostupné pohyby na účte a niektoré ďalšie funkcionality. 

Platobné príkazy, ktoré klienti zadajú v čase od 22.00 do 23.15 hodiny sa vykonajú až po ukončení údržby.

V mobilnej aplikácii Tatra banka a Internet bankingu pocítia klienti krátkodobé výpadky takisto 18. novembra v čase od 21.00 do 19. novembra 1.30 hodiny.

Údržbu bankového systému chystajú obe banky na 19. novembra od polnoci do 20. novembra 3.00 hodiny v trvaní dvakrát po 15 minút. V uvedenom čase nebude možné použiť platobné karty na termináloch u obchodníkov a v bankomatoch.

Dočasne nedostupné budú tiež služby Google pay a Apple pay.

Služba výber mobilom bude dostupná.

Prečítajte si tiež:

mBank

V nedeľu v čase od 2.10 do 7.45 hodiny banka odstaví platby kartou prostredníctvom terminálov v obchodoch a nebudú možné ani výbery hotovosti z bankomatov. Upozorňujú klientov, aby si pripravili dostatočnú hotovosť.

Rovnako od 2.00 do 9.00 hodiny nebudú dostupné ani služby internet bankingu, mobilnej aplikácie, platby kartou na internete (ak sa vyžaduje potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou 3D Secure), SMS, mLinka a systém žiadostí o produkty.

Banky sú proti zdaňovaniu. Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži. 

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ekonomika

Dôležité udalosti