V Česku s problémami skončila známa kuriérska firma. Aj na Slovensku čelí kritike

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Známa kuriérska spoločnosť má problémy. V Česku sa totiž rozhodla nečakane ukončiť svoju činnosť, pričom za sebou mala zanechať dlhy. Na našom trhu má poskytovať služby aj naďalej, no zo strany zákazníkov čelí veľkej kritike.

Na český trh prišla pred dvomi rokmi, teraz nečakane s veľkými problémami z neho odchádza. Reč je o kuriérskej spoločnosti pôvodom zo Slovenska 123Kurýr CZ. Podľa zistení televízie NOVA si prepravná firma mala nechať peniaze za dobierky, navyše zostali bez výplat aj samotní kuriéri.

„Je to rádovo niekoľko miliónov. Stále nás uisťovali, že peniaze nám pošlú neskôr. Od mája nezaplatili ani korunu,“ uviedol pre televíziu zástupca kuriérov Jan Švandrlík.

Odchod z Česka už preveruje aj poverený prokurátor.

„Páni majitelia nekomunikujú. Myslím si, že to pripravovali dlhšiu dobu, že to nebolo zo dňa na deň, že je to úmyselné,“ myslí si Švandrlík.

Hlavné sídlo mala spoločnosť neďaleko Jihlavy, no nedávno narýchlo zmizla. Firma taktiež zablokovala svoje depá a nie je jasné, koľko zásielok zostalo nedoručených.  

Prečítajte si tiež:

​Pôsobí aj na Slovensku 

Na Slovensku pôsobí jej staršia sestra 123Kurier, a to už od roku 2012. Spoločnosť na naše otázky neodpovedala, ale jej celé vyjadrenie si môžete prečítať v závere článku. Na svojom českom webe sa však vyjadrila, že na našom trhu pokračuje bez obmedzení.

„Naša spoločnosť 123Kurýr CZ sa rozhodla dočasne ukončiť zvoz a distribúciu zásielok po Českej republike. Toto opatrenie sa netýka exportu ako je napríklad Slovensko a Maďarsko. V týchto destináciách budeme naďalej zvážať a doručovať a nič sa pre ne nemení,“ uviedla.

Podľa recenzií nie sú s touto kuriérskou spoločnosť zákazníci veľmi spokojní. Ľudia sa sťažujú najmä na dĺžku dodania tovaru, ale aj na prístup kuriérov.

Problém majú aj s komunikáciou, keďže na infolinku sa podľa nich nedá dovolať. Aj my sme sa o to viackrát pokúšali, no taktiež neúspešne.

Na sociálnych sieťach sa svojim zákazníkom naposledy spoločnosť pripomenula začiatkom septembra.

Prečítajte si celé vyjadrenie spoločnosti 123Kurier:

Vzhľadom na značnú citlivosť témy v spojení so súčasným enormným pracovným vyťažením sa k vzniknutej situácii ako aj k Vašim otázkam komplexne vyjadríme neskôr.

Dovoľujeme si Vás však upozorniť, že máme náležitú vedomosť o našich právach a sme plne pripravení ich uplatniť a chrániť tak naše oprávnené záujmy, najmä, nie však výlučne postupmi v zmysle ust. § 8 a § 10 zák. č. 265/2022 Z. z.. v platnom znení. Preto Vás úctivo žiadame, aby ste bez nášho stanoviska nezverejňovali žiadne nepravdivé, pravdu skresľujúce, neoverené a/alebo neúplné skutkové tvrdenia, ktoré sú spôsobilé svojou povahou či obsahom zasiahnuť do cti, dôstojnosti alebo súkromia fyzických osôb a/alebo do dobrej povesti právnických osôb vrátane našej obchodnej spoločnosti.

Vyskúšali sme si deň s kuriérom. Nakrúcal René Medzihradský. 

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti