Oficiálne potvrdené. Na Slovensko mieri nová sieť drogérií

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/SEE_JAY

Na slovenskom trhu pribudne nová značka. Kamenné predajne totiž u nás plánuje otvárať drogéria, ktorú vlastní majiteľ obchodného reťazca Biedronka. Momentálne svoju drogistickú sieť buduje v Česku.

Sieť drogérií Hebe pred pár dňami otvorila svoju prvú kamennú pobočku v Česku. Ide zatiaľ len o akýsi prieskum trhu, ktorý, keď sa osvedčí, tak spoločnosť plánuje vybudovať predajne po celej krajine.  

„Až v prípade úspechu sa reťazec rozhodne o významnejšiu expanziu, ktorá však sotva bude znamenať výraznejšie ohrozenie dominantných reťazcov,“ uviedol pre český portál idnes.cz Peter Kymlička, partner skupiny Moore Czech Republic.

Prečítajte si tiež:

​Plánujú predajne aj na Slovensku

Príchodu na český trh predchádzal vznik eshopu. Rovnaký scenár sa teraz črtá aj na Slovensku. Pred rokom totiž spoločnosť aj u nás vstúpila do online priestoru. Už vtedy sa v poľských médiách šepkalo, že časom prídu na rad aj predajne.

„V decembri 2022 sme spustili na slovenskom trhu portál hebe.com a v júli 2023 sme pre našich slovenských zákazníkov spustili mobilnú aplikáciu. Odvtedy rozvíjame náš online kanál a získavame stále viac zákazníkov,“ uviedla pre TVNOVNY.sk spoločnosť Hebe.

Predajňa Hebe v Poľsku
Predajňa Hebe v Poľsku Zdroj: Hebe

​Sieť drogérií následne oficiálne potvrdila, že jej ďalším krokom bude otvorenie kamenných predajní.

„V budúcnosti plánujeme na Slovensku otvoriť maloobchodné predajne. O tom, kedy bude otvorená prvá drogéria, vás budeme informovať,“ avizuje spoločnosť.

Ďalšie bližšie informácie však v Hebe nechceli konkretizovať.

Prečítajte si tiež:

​Vlastnia aj Biedronku

Zaujímavosťou je, že spoločnosť Hebe vlastní medzinárodná korporácia Jeronimo Martins, ktorá má vo svojom portfóliu aj obchodný reťazec Biedronka. Práve jej vstup na slovenský trh sa očakáva koncom budúceho roka.

Hebe prichádza z Poľska, kde funguje od roku 2011. Momentálne má viac ako 300 kamenných predajní po celej krajine. Hebe.com ponúka cez 20-tisíc kozmetických výrobkov rôznych značiek.

Najväčšími hráčmi na slovenskom drogistickom trhu sú dm drogerie markt, 101 Drogérie, drogérie Teta.

Slovensko získalo obriu investíciu. Na juhu vyrastie závod na výrobu batérií pre elektromobily. Nakrúcal Tomáš Velecký. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.