Vláda odvolala predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Andreja Jurisa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vláda na pondelkovom rokovaní odvolala z funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andreja Jurisa. Podľa vlády konal totiž v rozpore s povinnosťou konať nezávisle od pokynov štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy, iných orgánov verejnej moci a od ďalších osôb.

„Nie je to účelové. Predseda ÚRSO má byť nezávislý a podľa legislatívy EÚ nemôže zvýhodňovať niektoré subjekty na trhu a vôbec sa nemôže riadiť inštrukciami, ktoré mu dá vrcholný predstaviteľ štátnych orgánov,“ uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) po rokovaní vlády.

Prečítajte si tiež:

„Vznikol tam rozpor, že vtedajší štátny tajomník ministerstva hospodárstva (Karol Galek, pozn. TASR) jasne listom predsedovi ÚRSO kázal posunúť referenčný rámec, čo nám spôsobilo vážne komplikácie čo sa týka stanovenia maximálnych cien elektriny pre domácnosti a podnikateľov,“ dodala.

Podľa slov ministerky došlo k jeho odvolaniu, pretože nepristúpil na variant, že by odstúpil sám. „Som s ním v kontakte a sľúbil mi, že poverí jedného z podpredsedov, aby viedol úrad do času vymenovania nového predsedu,“ doplnila.

Dodala, že na stredajšom rokovaní by vláda mohla menovať nového predsedu úradu.

Pozrite si tlačovú konferenciu Roberta Fica po rokovaní vlády:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.