Zamestnanci Unicredit Bank sa po štrajku s vedením dohodli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štrajk viedol k dohode. Zamestnancom Unicredit Bank sa s vedením podarilo nájsť riešenia. Aktuálne smerujú k podpisu kolektívnej zmluvy.

O uzatvorení dohody informovala hovorkyňa banky Zuzana Ďuďáková. „Vďaka konštruktívnej spolupráci a otvorenej diskusii medzi stranami sa podarilo dosiahnuť konštruktívnej dohody a dohoda ku kolektívnej zmluve smeruje na podpis,“ uviedla vo vyjadrení.

Za úspešnou dohodou podľa jej slov stojí konštruktívny dialóg, na základe ktorého našli riešenia.

Prečítajte si tiež:

Ostrý štrajk 

Veľká časť zamestnancov Unicredit Bank avizovala štrajk ešte 6. decembra, vstúpili doň následne 12. decembra, keď sa zhromaždili pred centrálou banky v Bratislave s transparentmi v rukách.

Dôvodom mali byť klesajúce reálne mzdy už druhý rok po sebe. Banka vtedy mala odmietnuť návrh sprostredkovateľa kolektívneho vyjednávania a vyhnúť sa férovému sociálnemu dialógu. Súhlas so štrajkom podpísalo viac ako 50 percent zamestnancov banky.

Záväzkom manažmentu bolo po avizovaní štrajku podľa hovorkyne banky rokovať a dosiahnuť dobrú dohodu, ktorá bude v najlepšom záujme pre zamestnancov a v medziach dlhodobej udržateľnosti podnikania.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.