Na Slovensko sa chystá gigantický e-shop s módou. Prichádza z východu

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/Rawpixel.com

Na Slovensko sa chystá gigantický e-shop s módou, za ktorým stojí čínska Alibaba. Konkurovať má Zalandu a About You.

„V prvom štvrťroku 2024 vstúpime na východoeurópsky trh. Začneme Rumunskom, Gréckom, Maďarskom a Českou republikou a v nasledujúcom období budeme počet krajín v tomto regiónu zvyšovať,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Trendyol Group Erdem Inan.

A práve v druhom slede príde na rad aj Slovensko.

„Po dosiahnutí určitej zrelosti našich aktivít v prioritných krajinách, vstúpime na poľský, slovenský a bulharský trh,“ dodal Inan s tým, že cieľom spoločnosti je osloviť dva milióny aktívnych zákazníkov a presiahnuť štyri milióny objednávok do konca roka 2024.

O vstupe Trendyolu do nových krajín informoval web Daily Sabah.

Prečítajte si tiež:

​Konkurencia pre Zalando a About You

„Najbližšie to má k Zalandu alebo About You. Trendyol sa rozhodol expandovať vertikálnym trhoviskom, ktoré sa zaoberá módou,“ uviedol pre český portál E15 Radek Klouda, šéf spoločnosti Base Linker, ktorá českým predajcom pomáha s pripojením sa k zahraničným online trhoviskám.

V praxi to znamená, že módny reťazec bude pôsobiť ako online trhovisko, prostredníctvom ktorého predávajú tovar externí obchodníci.

Spoločnosť založila v roku 2010 podnikateľka Demet Mutluová, pričom aktuálne v nej má väčšinový 86-percentný podiel čínska skupina Alibaba.

Trendyol síce začínal ako internetové trhovisko, no v súčasnosti je jeho pole pôsobnosti omnoho širšie. Okrem platformy na predaj tovaru externých obchodníkov má podľa českého portálu aj vlastnú značku oblečenia, prepravnú infraštruktúru a internetový secondhand.

Slovensko získalo obriu investíciu. Na juhu vyrastie závod na výrobu batérií pre elektromobily. Nakrúcal Tomáš Velecký. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.