Odbory v Nemecku vyhlásili ďalší štrajk rušňovodičov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Odborový zväz nemeckých rušňovodičov (GDL) vyzval zamestnancov štátnej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn (DB), aby znova vstúpili do niekoľkodňového štrajku. Cestujúcich do práce tak od stredy do pondelka čakajú ďalšie náročné dni s očakávaným zrušením tisícov spojov. Informuje agentúra DPA.

Štrajk v osobnej doprave sa začne v stredu o 2.00 h SEČ a potrvá do najbližšieho pondelka 18.00 h, oznámil GDL v noci na pondelok. Členovia odborov v divízii nákladnej dopravy DB Cargo sú vyzvaní na štrajk už od utorka 18.00 h.

Spor o mzdy a dĺžku pracovného času medzi DB a odbormi trvá od začiatku vlaňajšieho novembra. Rozhovory uviazli po druhom kole ešte 24. novembra. Deutsche Bahn predložila novú ponuku minulý piatok, zjavne však nestačila na to, aby GDL priviedla späť k rokovaciemu stolu.

Prečítajte si tiež:

Nový štrajk bude štvrtým počas aktuálneho sporu. GDL ochromil veľkú časť osobnej dopravy dvoma varovanými štrajkami pred koncom minulého roka, v januári nasledovalo trojdňové zastavenie práce s podobnými následkami. Odborári si medzičasom odhlasovali aj možnosť prípadného časovo neobmedzeného štrajku.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 11. 1. 2023 o štrajku nemeckých železničiarov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.