Mnohí Slováci mali problém zaplatiť cez terminál. Boli za tým technické komplikácie

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock/Pressmaster

Tri karty a ani jednou nešlo zaplatiť. V takejto nepríjemnej situácii sa v posledných dňoch ocitli mnohí Slováci. Chyba však nebola na ich strane. Technické komplikácie sa vyskytli pri jednej z kartových spoločností.

Do redakcie sa nám ozvalo viacero ľudí s tým, že v posledných dňoch mali problém s platbou cez terminál. Dokonca im nechcelo zobrať karty od viacerých bánk.

„V utorok som išiel do lekárne po nejaké lieky a chcel som zaplatiť cez mobil. Cez terminál mi neprebehla platba, a to som vyskúšal tri karty. Ešteže som mal pri sebe hotovosť,“ napísal nám svoju skúsenosť Marek.

Zároveň dodal, že o pár hodín chcel opäť platiť a platba mu z jednej z karát opäť neprešla, situácia sa zopakovala aj na druhý deň.

„Volal som do banky, ktorej kartu používam najčastejšie, no tam mi povedali, že síce evidujú zamietnutú platbu, ale chyba na ich strane nie je,“ ozrejmil.

S rovnakým problémom sa nám ozval aj Ivan.

„U kožnej som potreboval zaplatiť za vyšetrenie a jednu kartu mi nechcelo zobrať. Cez druhú platba prešla,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

Technické komplikácie

Oslovili sme preto najväčšie banky, ktoré prevádzkujú terminály. VÚB, ČSOB aj Tatra banka zhodne odpísali, že u nich žiadne problémy neevidujú.

Technické komplikácie však priznala Slovenská sporiteľňa, ktorá poskytuje platobné terminály v rámci spoločného podniku so spoločnosťou Global Payments. Podľa nich bol problém na strane jednej z kartových spoločností.

„Evidujeme drobné výpadky kariet Mastercard nahraných v telefóne alebo hodinkách, v niektorých prípadoch s nimi klienti nemusia zaplatiť. Všetky terminály Global Payments fungujú normálne,“ ozrejmil v stredu podvečer hovorca Global Payments Ondřej Holoubek.

Medzičasom však už technické patália vyriešili.    

„MasterCard už problém odstránil a momentálne už by nemal pretrvávať,“ informovala nás hovorkyňa SLSP Marta Cesnaková.

Slovensko získalo obriu investíciu. Na juhu vyrastie závod na výrobu batérií pre elektromobily. Nakrúcal Tomáš Velecký. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.