Známa sieť potravín definitívne končí. Tesco oznámilo, kedy a ktoré predajne preberie (prehľad)

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Žabka definitívne končí. Reťazec Tesco totiž sfinalizoval plán transformácie predajní na Tesco expres. Všetko by sa malo udiať do polovice marca.

Tesco transformáciu franchisingovej siete Žabka na expresy oznámil koncom minulého roka. Z pôvodných 29 predajní Žabka sa na Tesco expres zmení väčšina – 15 predajní. Zvyšné obchody reťazec zatvorí v súlade s nájomnými zmluvami.

„Cieľom reťazca je sústrediť sa na rast značky Tesco – prostredníctvom expres obchodov, supermarketov a hypermarketov, ako aj našej online ponuky. V súlade s týmto zameraním sme sa rozhodli premeniť väčšinu obchodov nášho franchisingu Žabka na obchody Tesco expres,“ povedal Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesca na Slovensku.

Zároveň dodal, že transformácia prebehne do 15. marca tohto roka, pričom obchody Žabka budú otvorené do konca februára.

Prečítajte si tiež:

​Čo sa stalo?

Tesco koncom roka oznámilo, že s franchisingovou sieťou Žabka končí. Dôvodom boli finančné problémy, keďže sa sieť prepadávala stále do väčších strát. Už vtedy reťazec komunikoval, že väčšinu predajní pretransformuje na Tesco expres.

„Na Slovensku máme pred sebou viacročný plán otvárania ďalších predajní. Zároveň tu rozširujeme aj ponuku online nakupovania, aby sme boli dostupní pre viac slovenských zákazníkov,“ uviedla PR manažérka slovenského Tesca Mária Zerzanová.

Prvá predajňa Žabka bola otvorená v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Otváracie hodiny predajní boli nastavené od skorého rána do nočných hodín sedem dní v týždni. Do konca roka 2023 bolo na Slovensku otvorených 29 predajní Žabka – prevažne na západnom Slovensku.

Slovensko získalo obriu investíciu. Na juhu vyrastie závod na výrobu batérií pre elektromobily. Nakrúcal Tomáš Velecký. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti