Potvrdené. Jeden z reťazcov čoskoro otvorí na Slovensku samoobslužné predajne

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Nový trend nakupovania čoskoro dorazí aj na Slovensko. Jeden z reťazcov totiž definitívne potvrdil, že tento rok otvorí samoobslužné predajne. Na takomto koncepte však nepracuje ako jediný.  

Sú otvorené nonstop a bez obsluhy. Aplikácia v mobile, ktorá je prepojená s vašou platobnou kartou, je vstupenkou do predajne budúcnosti.

Môžete nakupovať, potom si to všetko sami nablokujete, zaplatíte a cez kód v aplikácii sa opäť dostanete von. Na prípadné krádeže dohliada umelá inteligencia. Keďže sa tam predáva aj alkohol, vstup je až od 18 rokov. V Česku je takýchto predajní viac ako desať, v dohľadnom čase by ich malo byť až 70.

Prečítajte si tiež:

​Už tento rok

O rovnakom koncepte nakupovania sa na jeseň začalo diskutovať aj na Slovensku. Dva reťazce – COOP Jednota a Billa – totiž prezentovali, že rozmýšľajú nad ich otvorením. Teraz najväčšia slovenská sieť na trhu potvrdila, že sa prvé otvoria už čoskoro.  

„Za systém COOP Jednota môžeme potvrdiť, že v roku 2024 plánujeme otvárať samoobslužné predajne v našej maloobchodnej sieti,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Jana Kuklová.

To, kde by ich mohla sieť takéto obchody otvoriť, nekonkretizovala, ale podľa našich informácií by mali byť vo veľkých mestách.

„Aktuálne prebieha výber vhodných lokalít a dodávateľov technológií,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

​Billa už testuje

Jednota však nie je jediná, ktorá na novom koncepte predajní pracuje. Billa sa momentálne chystá takéto obchody testovať.

„Tendrujeme dodávateľa, mapujeme miesta, kde by sme mohli spustiť testovacie prevádzky,“ ozrejmil hovorca reťazca Marek Kravjar.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti