Mnohí Slováci sa vo veľkom sťažujú na Messenger. Aj odborník nad ním len krúti hlavou

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TVNOVINY.sk

Messenger hlási veľké problémy. Mnohým Slovákom totiž nefunguje správne, keďže sa sťažujú na viaceré technické problémy či na nezmyselné vyžadovanie kódov. Aj odborník nad ním len krúti hlavou.

Príde vám správa na Messenger, v náhľade na mobile ju vidíte, ale samotnú správu neviete otvoriť. Na počítači vám zasa nechce minimalizovať ani zatvoriť četovacie okno. A Facebook neustále od vás žiada kód, ktorý koniec koncov nič nerieši.

Toto je len zopár príkladov, ktoré už niekoľko týždňov otravujú mnohých Slovákov.

„Už dlhšie vnímam problémy s Messengerom v prípade, ak ho chcem používať cez internetový prehliadač na počítači. Najnovšie nedokážem zatvoriť ani minimalizovať okná s niektorými konverzáciami, čo je pri prehliadaní príspevkov na nástenke Facebooku otravné, pretože jednoducho zavadzajú,“ napísala nám čitateľka Sandra.

„Pravidelne si nedokážem prečítať najnovšie správy, pretože mi Messenger ukazuje správy spred niekoľkých rokov a čet sa nedá posunúť nižšie. Zároveň odo mňa neustále vyžaduje kód, aby som si mohla prehliadať aj staršie správy. Je však jedno, koľkokrát kód zadám, zaručene ho bude Messenger žiadať opäť,“ doplnila.

Prečítajte si tiež:

​Za všetkým stojí veľká zmena

Rovnakú skúsenosť má aj Martina. Taktiež hovorí o technických komplikáciách.  

„Keď mám otvorené malé četovacie okná, neviem ich minimalizovať ani zatvoriť, akoby boli zamrznuté. Často sa stáva aj to, že v niektorých konverzáciách odo mňa žiada heslo, aby sa obnovila história. Občas mi mizne história a nefungujú niektoré základné funkcie,“ zdôraznila Martina.

Messenger sa takto snaží chrániť súkromie používateľov, no podľa odborníka na technológie to urobil dosť nešikovne.  

„Je to preto, že to má ochrániť ľudí predtým, aby im unikali správy z Messengera. Avšak implementácia je taká, že to ľudí skôr znechucuje,“ vysvetlil Ondrej Macko.

Zároveň taktiež spozoroval, že so spustením tejto novinky sa vynorilo až príliš veľa vedľajších komplikácií.

„V poslednom čase je s Messengerom naozaj veľa technických problémov,“ uzavrel Macko.

 Facebook je s nami už 20 rokov. Pozrite si priloženú reportáž. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti