Poriadne nemrzlo už niekoľko týždňov. Zisťovali sme, ako sa to odrazí na účtoch za energie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poriadne nemrzlo už niekoľko týždňov. Mimoriadne teplá zima je však dobrou správou pre naše peňaženky. Radiátory a kotly v našich domácnostiach idú na polovičný výkon, čo sa odzrkadlí na faktúrach. Mierna zima tlačí na ceny elektriny a plynu. Tie rýchlo klesajú.

Na juhu už pučia stromy a do práce sa opäť pustili aj včely. A to je stále február. Meteorológovia hlásia extrémnu sériu teplých dní, keď maximálna denná teplota dosahuje 10 stupňov už takmer tri týždne.

Martin z obce neďaleko Svidníka si kúri drevom. Potvrdzuje, že táto zima veľmi nehrýzla. Dôkazom sú aj zásoby dreva na jeho dvore, veľa z nich neubudlo.

V uplynulých dvoch rokoch ceny za túto surovinu vystrelili. Kto vďaka miernej zime veľa dreva neminul, nebude musieť toľko investovať do jeho kúpy pred ďalšou vykurovacou sezónou.

Prečítajte si tiež:

​Martin z Devína pri Bratislave býva v rodinnom dome. Používa plynový kotol. Keďže je počasie teplejšie, ako sme zvyknutí, beží iba na polovicu. 

Rovnako tak radiátory v dome majú priškrtené. Zaujímavý je pohľad na výpisy spotreby plynu, ktoré si ich domácnosť robí každý rok. Potvrdzuje, že zimy sú stále miernejšie.

A to sa premietne do faktúry. Ročné vyúčtovanie za plyn, respektíve za kúrenie, tak zrejme mnoho rodín, a nielen tú Martinovu, príjemne prekvapí.

Rozkvitnuté kry a výrazné oteplenie potvrdzujú, že vykurovacia sezóna sa zrejme čoskoro skončí a radiátory a kotly vypneme úplne.

Aký bude účet za túto zimu-nezimu? Pozrite si viac v reportáži Tomáša Veleckého:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.