Bosch z prevádzky pri Prešove prepúšťa všetkých zamestnancov. Spoločnosť prezradila dôvod

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na východe rozdávajú výpovede. Nemecký Bosch hromadne prepúšťa všetkých vyše 200 ľudí z pilotnej prevádzky pri Prešove. Vyrábajú v nej pohony do elektrobicyklov. Malo tam pritom vzniknúť štyritisíc pracovných miest.

So škatuľami aj osobnými vecami v ruke. Tak ráno niektorí odchádzali z výrobnej haly pri Prešove. Bližšie nás k nim nepustili.

Na otázku, čo sa vo firme deje, odpovedajú, že sa nesmú vyjadrovať. V závode majú približne 230 pracovníkov. Spoločnosť všetkým ponúkla odstupné.

Starosta Petrovian Peter Hatok tvrdí, že vo firme bolo zamestnaných päť alebo šesť ľudí obce. „Bola aj nejaká pripravená spolupráca do budúcna, že budú aj týmto smerom viac zvýhodňovať našich občanov,“ hovorí.

„Mrzí nás, že tento investor odchádza,“ vraví primátor Prešova Michal Hudák.

Prečítajte si tiež:

Spoločnosť rozšírila svoju výrobu o ďalšie kapacity pri Prešove iba vlani. Prepúšťanie však argumentujú aj tým, že si pre znížený dopyt po elektrobicykloch vystačia už iba s výrobou v hlavnom závode v maďarskom Miškovci.

„Podľa nášho názoru je celé odvetvie v súčasnosti vo fáze konsolidácie, kým sa ponuka a dopyt nevrátia do rovnováhy, čo by mohlo trvať minimálne celý rok 2024. Bosch tiež upúšťa od rozširovania existujúceho výrobného areálu v Prešove,“ píše sa v stanovisku spoločnosti Bosch.

Doteraz fungovali v prenajatej hale v katastri obce Petrovany. Výroba sa mala rozrásť o závod v priemyselnom parku Záborské, no jeho stavba sa zasekla pri výkupe pozemkov. Prešov však naďalej vnímajú ako zaujímavý hospodársky región.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.