Jedna z najväčších bánk chystá odstávku. Niektoré platby môžu byť zamietnuté, nebudú fungovať bankomaty ani aplikácia

Výber z bankomatu - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/guruXOX

Slovenská sporiteľňa plánuje v priebehu najbližších dvoch víkendov odstávku služieb, počas ktorej nebude fungovať množstvo služieb, upozorňuje portál Živé.sk.

V noci z piatka 15. 3. na sobotu 16. 3. a rovnako v noci z 22. 3. na 23. 3. nebudú funkčné v čase od 23:30 do 4:45 bankomaty Slovenskej sporiteľne.

V tom istom čase budú v obmedzenom režime fungovať platby debetnými kartami. „Niektoré transakcie preto môžu byť zamietnuté. Obmedzenie sa môže dotknúť výberov hotovosti z bankomatov iných bánk, platieb kartou v obchodoch a na internete, ako aj platieb mobilom a hodinkami cez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY! a Xiaomi Pay,“ informuje Slovenská sporiteľňa.

Prečítajte si tiež:

Kreditné karty by mali počas odstávky fungovať bez obmedzení a klienti banky ich budú môcť využívať pri výbere hotovosti z bankomatov iných bánk aj pri platbe v obchodoch a na internete.

Odstávka sa dotkne aj internetbankingu či mobilnej aplikácie George. Tie budú nedostupné v spomínaných dňoch v čase od 23:00 do 6:00. 

Na Slovensku úradujú bankomaty s podivnými praktikami. Ani neviete, ako vás oberú o peniaze:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.