FOTO: Na Slovensku otvárajú unikátnu lekáreň. Ponúka rôzne vyšetrenia

Lekáreň má rozlohu 715 metrov štvorcových.
Lekáreň má rozlohu 715 metrov štvorcových. Zdroj: TVNOVINY.sk

Najväčšia a najmodernejšia. Na Slovensku otvárajú unikátnu lekáreň, ktorá okrem veľkosti a technickými inováciami ponúka aj rôzne vyšetrenia. Prácu s liekmi zas uľahčuje robot.

Na prvý pohľad sa líši veľkosťou. Lekáreň má totiž predajnú plochu o veľkosti niekoľko sto štvorcových metrov. Pre zákazníkov je k dispozícii vyvolávací systém, ktorý ľudia poznajú skôr z pošty či na prevádzkach telekomunikačných operátorov.

„Pri zariaďovaní super lekárne sme kládli dôraz na technologické vybavenie lekárne, ktoré uľahčí prácu nášho personálu a zlepší zákaznícku skúsenosť. Vďaka moderným technológiám môžu lekárnici efektívne využiť čas a ich odbornosť pri starostlivosti o pacientov a zákazníkov,“ uviedol Jaroslav Kypr, prevádzkový riaditeľ Dr. Max Slovensko.

​Lekárnikom pri vydávaní liekov pomáha robot, ktorí, zjednodušene povedané, za nich v sklade hľadá požadované lieky. Zvládne to za pár sekúnd, čím šetrí čas zamestnancom, ale hlavne zákazníkom.

„Veľkoformátová lekáreň disponuje plnoautomatickým robotickým systémom, ktorý je so svojou dĺžkou najdlhším robotom inštalovaným v našich lekárňach,“ doplnil Kypr.

V lekárni je taktiež inštalovaných viac ako 6-tisíc elektronických cenoviek, ktoré šetria životné prostredie.  

Prečítajte si tiež:

​Vyšetrenia priamo v lekárni

Popri štandardnému CRP testu je k dispozícii aj konzultačná miestnosť určená na hĺbkovú analýzu tela pomocou špecializovaného prístroja. Meranie, ktoré trvá len niekoľko minút, prinesie detailný prehľad o jeho fungovaní, stave kostí, obsahu vody či ďalších parametrov.

Unikátom v prostredí lekárne je dermo bar. Ten ponúka okrem známych lekárenských značiek aj dekoratívnu kozmetiku, ale najmä diagnostické služby pomocou dvoch špeciálnych prístrojov určených na analýzu pleti, vlasov a vlasovej pokožky.

„Testy sú urobené v rádovo minútach, takže ide to relatívne rýchlo a personál bude nastavený na to, aby sa mal pacientom kto venovať,“ podotkol Kypr s tým, že online rezervácie zatiaľ nebudú možné.  

Všetky vyšetrenia sú spoplatnené, okrem spomínaného dermo baru.

„V horizonte prvých týždňov, možno mesiacov bude zadarmo,“ uzavrel Kypr.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.