FOTO: Prekvapivý ťah. Prvá banka na Slovensku nečakane otvorila samoobslužnú pobočku

Samoobslužná pobočka SLSP
Samoobslužná pobočka SLSP Zdroj: TVNOVINY.sk

Samoobslužná pobočka. Touto novinkou sa môže pýšiť jedna z najznámejších bánk na Slovensku. Zatiaľ ide o pilotný projekt.

Samoobslužné prevádzky sú trendom hlavne v maloobchode. V Česku už takéto predajne rýchlym tempom pribúdajú, na Slovensku ich ako prvá chystá COOP Jednota.

​Na tento vlak nečakane naskočila aj jedna z bánk. Slovenská sporiteľňa totiž vo štvrtok (4. 4.) v hlavnom meste otvorila prvú samoobslužnú pobočku.

„Zaujímavosťou je, že pobočka nemá žiadnych kmeňových zamestnancov, zato jej tri zasadačky môže využiť ktorýkoľvek zamestnanec banky na stretnutia s klientmi,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa banky Marta Cesnaková.

Prečítajte si tiež:

​Pilotný projekt 

Zároveň doplnila, že súčasťou je aj samoobslužná zóna, v ktorej je bankomat a vkladomat. Tie sú sprístupnené klientom aj neklientom.

Podľa našich informácií ide o pilotný projekt. 

„Aktuálne ide o prvú pobočku s touto inováciou, na ktorej si pilotne vyskúšame, či to funguje a dáva to zmysel pre nás aj pre klientov. Samozrejme, následne si to vyhodnotíme a v prípade pozitívnej skúsenosti vyskúšame aj v iných regiónoch,“ uzavrela Cesnaková. 

Nový trend nakupovania už prichádza aj na Slovensko. Boli sme si ho vyskúšať priamo v predajni.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.