Fico pred dvomi rokmi kritizoval vládu za vysoké ceny benzínu, dnes sú ešte vyššie. SaS mu ponúka riešenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kritizoval vysoké ceny benzínu na pumpách, dnes ich má ešte drahšie. Opozičná SaS vytiahla na premiéra Roberta Fica jeho vlastné video spred dvoch rokov. Namiesto kritiky mu však ponúkajú jednoduché riešenie, ako znížiť cenu pohonných látok o niekoľko centov.

„Dnes vám ukážeme opäť, ako vláda kašle na ľudí. Pozrite sa na benzín, cena je jedno euro 53 centov,“ hovorí Robert Fico vo videu z februára 2022. Vtedy kritizoval vládu, že nerobí pre vodičov to, čo napríklad vláda v susednom Poľsku. Dnes však stojí liter benzínu už euro sedemdesiat centov.

„Povedzte mi teda, kde je Robert Fico a prečo nerieši tieto veci, ktoré sľuboval občanom pred voľbami,“ hovorí predseda SaS Branislav Gröhling.

Mnoho Slovákov žijúcich na severe Slovenska chodieva tankovať práve do Poľska, kde je benzín lacnejší. A lacnejší bol aj v roku 2022.

Prečítajte si tiež:

Zníženie spotrebnej dane

Tankovanie na čerpacích staniciach predstavuje aj pre štát zlatú baňu. Mesačne sa predá na Slovensku okolo 53 miliónov litrov benzínu, nafty okolo 112 miliónov litrov. Z každého litra benzínu si štát zoberie približne 51 centov, z nafty takmer 40 centov.

Opozícia hovorí, že ak sa zníži spotrebná daň o 15 centov, vodiči do Poľska nepôjdu. „Tým pádom by sa situácia jednoznačne otočila. Všetci Slováci, ktorí tankujú u susedov v zahraničí, by tankovali doma. A zároveň by rovnako zahraniční motoristi mohli tankovať u nás,“ tvrdí podpredseda SaS Marián Viskupič.

Či však štát plánuje znižovať spotrebnú daň, sme sa nedozvedeli, rezort financií na naše otázky nereagoval.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.