Po Slovensku poškuľuje svetoznámy fastfood. Ohlásil masívnu expanziu

Na snímke sú hamburgery
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/Zu Kamilov

Na slovenský trh môže vstúpiť svetoznámy fastfood Wendy’s. Tretí najväčší reťazec s rýchlym občerstvením totiž ohlásil expanziu do strednej a východnej Európy. Záujemcov láka na svoj franšízový model.

Spoločnosť Wendy's sa chystá do Európy. Prvým krokom bol jej vstup na trh do Veľkej Británie.

„Spoločnosť Wendy's má ambicióznu stratégiu na zrýchlenie globálneho rastu a sme nadšení, že môžeme rozšíriť prítomnosť našej značky v Európe, a to na základe nášho vstupu do Spojeného kráľovstva v roku 2021,“ uviedla pre TVNOVINY.sk spoločnosť vo svojom stanovisku.

Pobočka Wendy´s
Pobočka Wendy´s Zdroj: Shutterstock/Brookgardener

​Po Britských ostrovoch chce reťazec budovať svoje prevádzky aj v našom regióne. Momentálne ich má po celom svete približne 7-tisíc.

„V rámci nášho plánu európskej expanzie sa aktívne snažíme využiť náš franšízový model v strednej alebo východnej Európe vrátane Slovenska,“ ozrejmila spoločnosť.

To, kde a kedy by mohli otvoriť prvé prevádzky, reťazec nespresnil. Pri vstupe na nového trhy sa však zväčša zameriava na hlavné mestá.  

Wendy's je tretím najväčším fastfoodom na svete, ktorý vznikol koncom 70. rokov v Spojených štátoch. Reťazec je známy hlavne pre svoje hamburgery a pikantné kuracie sendviče.

Prečítajte si tiež:

​Na Slovensku chce zakotviť aj Five Guys

Okrem Wendy's do nášho regiónu mieri aj spoločnosť Monterock International, ktorá získala povolenie na prevádzkovanie reštaurácií Five Guys.

„Monterock prevezme dve existujúce pobočky, ktoré už fungujú vo Viedni a v Rakúsku, a do roku 2028 si zabezpečila ambiciózny rozvoj mnohých ďalších reštaurácií v hlavných mestách a metropolách v Rakúsku, Česku, Poľsku, na Slovensku a v Maďarsku,“ uviedla firma ešte koncom minulého roka.

Fastfood prioritne ponúka hamburgery a hot-dogy, no špecifikom sú aj mliečne koktaily. Prvá reštaurácia bola otvorená ešte v roku 1986 a v súčasnosti má Five Guys takmer 2-tisíc prevádzok po celom svete.

Wendy's aj Five Guys predstavuje konkurenciu najmä pre McDonald’s a Burger King, ktoré na Slovensku pôsobia už roky.

Nový trend nakupovania už prichádza aj na Slovensko. Boli sme si ho vyskúšať priamo v predajni.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.